مدت زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

برنامه نویسی و رشد اقتصاد جهانی

برنامه‌ نویسی و رشد اقتصاد جهانی بله کاملا” درست شنیدید. امروزه برنامه نویسی جایگاه ویژه‌ای در میان شغل‌ها دارد زیرا برنامه‌نویسان درآمد زیادی از این راه کسب می‌کنند. در مقالات قبلی نادین سافت درباره زبان های برنامه نویسی آینده دار کدامند؟ و برترین زبان های برنامه نویسی در سال ۲۰۲۲ صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که آیا برنامه‌نویسی بر اقتصاد کشورها نیز تأثیر گذاشته است یا خیر؟ تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا تصویر دقیقی از تاثیر برنامه نویسی و رشد اقتصاد جهانی به شما عزیزان ارائه دهیم.

برنامه نویسی و رشد اقتصاد جهانی
برنامه نویسی و رشد اقتصاد جهانی

کاربردهای برنامه‌ نویسی

در دنیای امروز برنامه‌نویسی در هر زمینه‌ای کاربرد دارد. بنابراین برنامه‌ نویسی و رشد اقتصاد جهانی تاثیر متقابلی بر روی یکدیگر دارند. نمونه ای از تاثیر برنامه نویسی در بیشتر جوامع شامل پیشرفت و سهولت خدمات‌رسانی در مراکز مختلف است.

کاربرد برنامه‌ نویسی در دستگاه‌های الکترونیکی

دستگاه‌هایی مانند گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ، ماشین‌حساب، دوربین‌های دیجیتال، ساعت و تلویزیون‌های هوشمند که در زندگی روزمره استفاده می کنید همگی از طریق یک‌سری کد کنترل می‌شوند.

کاربرد برنامه‌ نویسی در خدمات دیجیتال

وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها، برنامه‌های تحت وب، پلتفرم‌های مخصوص برگزاری کنفرانس، درگاه‌های بانکی و انتقال وجه همگی به لطف برنامه‌نویسی در اختیارمان قرار گرفته‌اند.

برنامه‌ نویسی و رشد اقتصاد جهانی

برای اینکه متوجه ارتباط بین برنامه‌ نویسی و رشد اقتصاد جهانی شوید لازم است ابتدا در مورد تاثیر برنامه نویسی بر روی جنبه های گوناگون اقتصاد جهانی اطلاعاتی داشته باشید. در این قسمت به بررسی برخی از این موارد پرداخته ایم.

بیشتر بخوانید: برنامه نویسی و رشد اقتصاد جهانی

بیشتر بخوانید: بهترین زبان برنامه نویسی برای تحلیل های اقتصادی

برنامه‌ نویسی و راه‌حل بیکاری!

تمامی نرم‌افزارهای موجود درگوشی و کامپیوتر با استفاده از برنامه‌نویسی طراحی شده‌اند. صنعت نرم‌افزار و برنامه نویسی به طور ویژه ۱۶ میلیون شغل در کشور آمریکا ایجاد کرده است.

بیشتر بخوانید: با برنامه نویسی کسب درآمد کنید

برنامه‌ نویسی یک ماشین پول‌ساز!

امروزه در بسیاری از کشورها رشد اقتصادی متکی بر پیشرفت فناوری است. گسترش و اشتغال‌زایی برنامه‌نویسی در تمام دنیا تاثیر زیادی بر رشد اقتصاد جهانی گذاشته است.

بیشتر بخوانید: 7 راه کسب درآمد از برنامه نویسی

کاربرد برنامه‌ نویسی در اقتصاد

همانطور که می دانید حوزه اقتصاد نیز مانند دیگر حوزه‌ها تحت تاثیر فناوری و به طور خاص برنامه نویسی قرار گرفته است. به طور مثال برنامه نویسی و رشد اقتصاد جهانی ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. در دنیای امروز از برنامه‌های تخصصی در اقتصاد نیز استفاده می شود. بنابراین برنامه‌نویسان ابزارهای هوشمند و قدرتمندی را برای اقتصاددانان طراحی کرده‌اند، چراکه اقتصاددانان هرروز با ریاضیات و آمار سروکار دارند. از برنامه‌هایی که در زمینه اقتصاد تولید شده‌اند می‌توان به اکسل (Excel)، مثمتیکا (Mathematica) و استاتا (Stata) اشاره کرد.

بنابراین برنامه نویسی باعث شده است که اقتصاددانان مسیر راحت‌تری را برای تحلیل‌های تخصصی خود پیش رو داشته باشند و بیش‌ازپیش بر اهداف خود متمرکز شوند. در واقع برنامه نویسی و رشد اقتصاد جهانی تاثیر متقابلی را بر روی یکدیگر دارند. زیرا برنامه‌نویسان زمینه‌هایی را برای رشد اقتصادی به‌طور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده‌اند.

پایتون (Python) برنده نوبل اقتصاد!

در سال ۲۰۱۸ دو اقتصاددان برنده جایزه نوبل اقتصاد شدند و یکی از آن‌ها «پاول رومر» بود. این اقتصاددان سرشناس به شفاف‌سازی در ارائه نتایج تحقیقات خود اهمیت زیادی می داد زیرا باور داشت این امر اعتماد مخاطبان را به اطلاعات به‌دست‌آمده جلب می‌کند. برنامه نویسی و رشد اقتصاد جهانی موضوعی است که دانشمندان زیادی بر روی آن کار کرده اند.

مطلب مرتبط: python (پایتون) و 8 گام اولیه آموزش آن برای مبتدیان

پاول رومر برای دستیابی به شفافیت در تحقیقات خود از مثمتیکا استفاده کرد. اما متوجه شد که نمی‌تواند به کمک این نرم‌افزار نتایج موردنظر خود را به صورت دقیق تحلیل کرده و بدست آورد. بنابراین از زبان پایتون استفاده کرد.

بله زبان پایتون به راحتی مشکل تحلیل اطلاعات را حل کرد. اما سوالی که ایجا مطرح می شود این است که پاول رومر زبان پایتون را در چه نرم‌افزاری پیدا کرد؟ رومر پس از تحقیقات خود به این نتیجه رسید که نرم‌افزاری به نام جوپیتر (Jupyter) این امکان را فراهم می‌کند تا با استفاده از برنامه‌نویسی با زبان پایتون بتوانید اطلاعات را به‌صورت شفاف و دقیق به اشتراک بگذارید.

جمع بندی

برنامه نویسی و رشد اقتصاد جهانی موضوع جذابی است که امروزه تحلیل های گوناگونی در مورد آن می شود. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی در زمینه‌های برنامه‌نویسی، برنامه نویسی و رشد اقتصاد جهانی و تأثیر این دو بر یکدیگر کسب کرده باشید.

مقالات پیشنهادی