مدت زمان تقریبی مطالعه: 15 دقیقه

راهکارهای تولید نرم افزارهای سازمانی

امروزه تولید نرم افزارهای سازمانی و نیاز به این نوع نرم افزارها با رقابتی تر شدن بازار کسب و کارها و افزایش داده های سازمانی روز به روز بیشتر احساس می شود. علاوه بر این نرم افزارهای سازمانی سفارشی توسط شرکت های قابل اعتماد، دقیق و فعال در این حوزه دغدغه بیشتر مشتریان است. نادین سافت با بهره گیری از متخصصین با تجربه و توامند در زمینه انواع سیستم های اطلاعات مدیریت، فناوری اطلاعات، مهندسی نرم افزار و هوش مصنوعی مفتخر است که توانسته در زمینه تولید نرم افزارهای سازمانی و نرم افزارهای سازمانی سفارشی پیشرو باشد.

در مقالات پیشین نادین سافت درباره خط تولید نرم افزارهای سازمانی – نادین سافت و طراحی نرم افزار تحت وب سازمانی – نادین سافت صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم در مورد راهکارهای تولید نرم افزارهای سازمانی اطلاعات جامعی را به شما عزیزان ارائه کنیم. پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با تمامی راهکارهای تولید نرم افزارهای سازمانی سفارشی آشنا شوید.

فهرست مقاله

راهکارهای تولید نرم افزارهای سازمانی سفارشی

ویژگیهای طراحی و تولید نرم افزارهای سازمانی

محورهای خط تولید نرم افزارهای سازمانی

متدلوژی‌های توسعه نرم‌افزارهای سازمانی

مزایای طراحی و تولید نرم‌افزارهای سازمانی سفارشی

سوابق نادین سافت در حوزه طراحی و تولید نرم افزارهای سازمانی سفارشی

راهکارهای تولید نرم افزارهای سازمانی سفارشی

امروزه به نظر می رسد عامل کلیدی مهمی که برای موفقیت یک سازمان وجود دارد تولید نرم افزارهای سازمانی سفارشی است. البته ناگفته نماند که عوامل متعددی در موفق شدن یک شرکت تولید نرم افزار نقش دارند.
انواع کسب و کارهای مختلف در حوزه های صنعتی و خدماتی برای رسیدن به اهداف خود به جنبه های کلیدی مانند ایده های منحصر به فرد، مدیریت عملیات کارآمد و کارکنان با تجربه نیاز دارند.

اتوماسیون فرآیندهای مربوط به کسب‌وکارها که به صورت دستی انجام می‌شوند برای شرکت‌ها امکانات زیادی را فراهم می­کنند. آنها می توانند با یکپارچه‌سازی عملکردهای اصلی مشاغل خود در ساعات کاری صرفه‌جویی کنند و بنابراین به نتایج دقیق‌تری دست یابند.

بیشتر بخوانید: توسعه نرم افزارهای سازمانی

تولید نرم افزارهای سازمانی
تولید نرم افزارهای سازمانی

بهترین راه برای راه اندازی اتوماسیون برای کسب و کار / سازمان شما تولید نرم افزارهای سازمانی و پیاده سازی آنها به عنوان یک راه حل نرم افزاری است. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که این راهکارهای تولید نرم افزارهای سازمانی باید کاملا” سفارشی و مطابق با نیازهای سازمان / کسب و کار شما طراحی شوند. این راه حل ها به شما و کارکنان سازمان تان این امکان را می دهند که بر روی وظایف حساس و چالش برانگیزی تمرکز کنند که باعث پیشرفت شرکت / سازمان شما می شود.

ویژگیهای طراحی و تولید نرم افزارهای سازمانی

تولید نرم افزارهای سازمانی یک نوع راه حل نرم افزاری منحصر به فرد و مختص سازمان ها و کسب و کارها است. شرکتها به کمک نرم افزارهای سازمانی می توانند به راحتی اطلاعات مورد نیاز را میان بخش های مختلف به اشتراک بگذارند و حجم زیادی از داده های پیچیده را ذخیره کنند. این نرم افزارهای سازمانی به عنوان راه حلی عالی برای شرکت و سازمانهایی است که به دنبال بهینه سازی کارآیی سازمان و کاهش هزینه های عملیاتی خود هستند.


نرم افزارهای سازمانی موجود در بازار بسته به نوع کسب و کارها دارای انواع مختلفی هستند که از نظر اندازه متفاوت می باشند. این نرم افزارها ویژگی های مختلفی را ارائه می کنند. با این حال هر سازمان باید بسته به نیاز خود در این ابزارها سرمایه گذاری کنند. در این میان نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بیشتر از آنچه واقعاً نیاز دارید هزینه نکنید. هنگام طراحی و تولید نرم افزار سفارشی باید محصولی را از شرکت های تولید نرم افزار دریافت کنید که منطبق با نیازهای سازمان / کسب و کار شما باشد.

مطلب مرتبط: 10 راهکار ضروری تولید نرم افزارهای سازمانی

محورهای خط تولید نرم افزارهای سازمانی

با توجه به هدف نهایی شرکت خود می‌توانید از میان چندین نمونه تولید نرم افزارهای سازمانی نرم‌افزار سازمانی مناسب خود را انتخاب کنید. تمامی این نرم افزارها اتوماسیون و پشتیبانی عالی را برای سازمان شما ارائه می‌دهند. ولی انجام این کار با ابزارهای مختلفی صورت می گیرد.

راه حل های نرم افزاری سازمانی بر اساس چند محور مهم تولید می شوند که عبارتند از:
مدیریت ارتباط مشتری یا CRM که محوریت اصلی آن بر مشتری استوار است. این سیستم سازمان / کسب و کار شما را قادر می سازد تا تمام ارتباطات خارجی و تعاملات خود را با مشتریان موجود و بالقوه بهتر مدیریت کنید. هدف CRM بهبود فروش همراه با بهبود تجربه مشتری است.

نرم افزار مدیریت ارتباط مشتری
نرم افزار مدیریت ارتباط مشتری

نرم افزار مدیریت ارتباط مشتری

سیستم مدیریت محتوا یا CMS به گونه ای است که محوریت آن بر محتوای وب سایت استوار است. در این سیستم جذب مشتریان بالقوه به صورت آنلاین محور اساسی برای افزایش فروش است. سیستم مدیریت محتوا به افراد معمولی و متخصص این امکان را می دهد که جذب مشتری را به راحتی انجام دهند.

مدیریت زنجیره تامین یا SCM بر اساس اندازه‌گیری عملکرد کار می کند. به عنوان نمونه موسسه های تولیدی احتمال دارد هزینه زیادی را برای مواد خامی که هرگز استفاده نمی شوند هدر دهند. این نرم افزار تمامی مراحل تولید محصول را برای رفع نیازهای مشتریان برنامه ریزی و مدیریت می­کند.

همانطور که می دانید تجارت الکترونیک با محوریت خرید آنلاین قابل انجام است. خرید آنلاین بر پایه طیف گسترده ای از فرآیندهای پیچیده امکان پذیر است. راه حل نرم افزار تجارت الکترونیک بر خودکارسازی و تجزیه و تحلیل چندین فرآیند استوار است. این فرآیندها شامل مدیریت محصولات، خدمات مشتری و حسابداری است که راه اندازی فروشگاه آنلاین را آسان می کند.

برنامه ریزی منابع سازمانی یا ERP مبتنی بر ارتباط بین چندین بخش است. سیستم ERP با ادغام سیستم های گوناگون از دپارتمان های مختلف از جمله بازاریابی، منابع انسانی و انبار راه حل خود را ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: تفاوت بین توسعه نرم افزارهای سازمانی و توسعه نرم افزارهای معمولی چیست؟

متدلوژی‌های توسعه نرم‌افزارهای سازمانی

متدولوژی تولید نرم افزارهای سازمانی در واقع شامل پروسه مهندسی نرم‌افزار است که جهت آنالیز، طراحی و اجرای سیستم های نرم افزاری استفاده می شود. این پروسه روند نظام‌مندی را جهت تخصیص وظایف و مسئولیتها در تیم توسعه نرم‌افزار ایجاد می‌کند.
هدف فرآیند مهندسی نرم‌افزار تولید نرم‌افزارهایی با کیفیت بالا جهت تامین نیازهای کاربران نهایی با بودجه قابل پیش‌بینی است تا در نهایت موجب افزایش رضایت مشتری گردد. هدف متدولوژی های توسعه نرم افزارهای سازمانی تولید محصولات جدید نرم افزاری و یا بهینه کردن نرم افزارهای موجود است.

متدلوژی آبشاری
متدلوژی آبشاری

متدلوژی آبشاری

متدولوژی‌های متعددی برای پروسه تولید نرم افزارهای سازمانی ایجاد شده است که در سطح بین المللی مورد
استفاده قرار می گیرند. چند نمونه از آنها در زیر آمده است.
مدل آبشاری یا Waterfall دارای الگوی ترتیبی جهت توسعه و تولید نرم افزار است. روند سیستم به فرم جریان خطی است و کاربران می توانند تکمیل فرآیند ها را دنبال کنند.
متدولوژی DevOps برای ارائه محصول نهایی به مشتری به تعامل بین دو تیم توسعه و عملیات اهمیت می دهد.
متدولوژی RUP از مکانیزم های انعطاف پذیری جهت تولید و توسعه نرم‌افزار برای فرایند یکپارچه سازی در سازمان ها استفاده می کند.

مزایای طراحی و تولید نرم‌افزارهای سازمانی سفارشی

تولید نرم افزارهای سازمانی کمک می کند که چندین بخش بتوانند به عنوان یک واحد عمل کنند. شرکت هایی که از این راه حل استفاده می کنند از مزایای زیر برخوردار خواهند شد:

 • صرفه جویی در زمان: در این فناوری لازم نیست ساعت ها صرف تایپ تمام داده های لازم شود. با این نرم‌افزار می‌توان چندین سیستم داخلی را ادغام کرد و از اطلاعات به صورت مشتر‌ک استفاده نمود. بنابراین فرصت پیدا می کنید که روی کارهای چالش ‌برانگیزتر تمرکز کنید.
 • کاهش هزینه ها: اتوماسیون کارهای اداری راهکاری عالی برای کاهش هزینه های عملیاتی است. ولی نرم افزار سازمانی به شما این امکان را می دهد که مدیریت هزینه های خود را نیز به دست بگیرید. با بررسیهای دقیق می توانید به سرعت هرگونه خطای حسابداری را تشخیص دهید.
 • بهبود ارتباطات: کارمندان به تمام داده های کسب و کار که به طور خودکار بروزرسانس می شوند دسترسی فوری دارند. بنابراین همکاری تیمی در سازمان / کسب و کار شما بهبود می یابد. همچنین کارمندان می­توانند از هر کجا و در هر زمان به راحتی کار خود را انجام دهند.

مطلب مرتبط: راهنمای مبتدیان برای توسعه نرم افزار سازمانی

مزایای نرم‌افزارهای سازمانی سفارشی
مزایای نرم‌افزارهای سازمانی سفارشی

مزایای اصلی استفاده از نرم‌افزارهای سازمانی سفارشی

به طور کلی استفاده از نرم افزارهای سازمانی سفارشی مزایای زیادی برای سازمانها و کسب و کارها دارد. استفاده از خدمات نرم‌افزارهای سازمانی منجر به ایجاد تحول در فرآیندهای شرکت می شود. از جمله این فرآیندها میتوان به سیستمهای خرید یا پرداخت برخط، سیستم‌های صورت‌حساب خودکار، سیستمهای امنیتی، سیستمهای مدیریت محتوا، سیستمهای مدیریت خدمات فناوری‌اطلاعات، سیستمهای مدیریت رابطه با مشتریان، سیستمهای مدیریت منابع انسانی، برنامه‌های یکپارچه و فرمهای اتوماسیون اداری اشاره کرد. در این قسمت مزایای اصلی استفاده از نرم افزارهای سازمانی سفارشی را برای شما عزیزان ارائه کرده ایم.

 • حذف کاغذ بازی: ایجاد و ذخیره تمام اسناد کاغذی مشکل ساز، زمان بر و دارای هزینه زیادی است. نرم افزار سازمانی به کارمندان این امکان را می دهد تا به طور خودکار چندین سند تولید کنند. سپس آنها را به صورت آنلاین در فضای ابری ذخیره کنند. در این صورت هیچ سندی مفقود یا دو برابر نمی شود.
 • افزایش راندمان کاری: شفافیت اطلاعات در یک سازمان فرآیندهای تصمیم گیری را دقیق تر می­کند. در نتیجه نه تنها فروش بالا می رود بلکه کارمندان قادرند به راحتی وظایف محوله خود را پیگیری کنند. بنابراین ناکارآمدی ها را شناسایی کرده و فرصت های جدید را پیدا می­کنند.

سوابق نادین سافت در حوزه طراحی و تولید نرم افزارهای سازمانی سفارشی

تیم تولید نرم افزارهای سازمانی سفارشی نادین سافت متشکل از کارشناسان فنی متخصص، با تجربه و نوآور است. این تیم با تسلط بر تکنولوژی های روز تمامی مراحل سنجش نیازهای پروژه، طراحی، نصب و پیاده سازی، اجرا و پشتیبانی پروژه را بر عهده دارد.

دست آورد نادین سافت برای شما

 • ساده‌سازی و زیباسازی فرآیندها در راستای نیاز کارفرما
 • یکپارچه‌سازی و انطباق با سامانه‌های موجود در سازمان شما
 • امکان استفاده از سیستم تایید هویت داخلی سازمان
 • پیاده‌‍ سازی و اجراء فارغ از نوع سیستم عامل و پایگاه داده
 • مقیاس‌پذیری سامانه‌ها بر اساس تعداد بالای کاربران و حجم زیاد تراکنش‌ها
 • سرعت زیاد توسعه و تحویل به همراه امنیت بسیار بالای محصول
 • تجمیع و یکپارچه سازی اطلاعات و پایگاههای داده
 • افزایش سرعت پاسخگویی به سیستم های عملیاتی
 • امنیت بالای اطلاعات براساس استانداردهای بین‌المللی و خاص
 • طراحی زیرسیستم‌ها با قابلیت انطباق بالا به منظور مدیریت جریان داده ها
 • بهینه سازی و استاندارد سازی معماری داده ها
 • پیاده سازی و اجرای انبارداده های بزرگ

نادین سافت مفتخر است که در مسیر تولید نرم افزارهای سازمانی سفارشی همواره کیفیت، کارآیی، امنیت و تجربه کاربری را در صدر اهداف خود قرار داده است. نادین سافت بر آن است که نیازمندی های نرم افزاری سازمان های متقاضی را شناخته و به بهترین شیوه در برطرف سازی آنها بکوشد. این شرکت جهت تولید نرم افزارها، پلتفرم های سفارش مشتری و اپلیکیشن های تلفن همراه تلاش کرده است تا از آخرین نسخه زبان­های برنامه نویسی و کتابخانه های مختلف استفاده کند. جهت مشاوره و انتخاب بهترین راهکارهای تولید نرم افزارهای سازمانی با ما تماس بگیرید.

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید توصیه میکنیم مقالات کاربردی زیر را نیز در زمینه تولید نرم افزارهای سازمانی مطالعه کنید:

طراحی پورتال سازمانی – نادین سافت

سیستم مدیریت محتوا (cms) چیست؟ 9 دلیل که هر کسب و کاری به آن نیاز دارد

نرم افزارهای تحت وب چیست؟ ۸ مزیت اصلی آنها برای سازمان‌ها و کسب و کارها

سامانه مدیریت سازمان و ۱۳ قابلیت ویژه آن

12 نرم افزار برتر سازمانی 2023

لیست بهترین محصولات سازمانی

جمع بندی

راهکارهای مختلفی برای طراحی، تولید و توسعه نرم‌افزاری سازمانی وجود دارد. هر یک از این راهکارها شامل حداقل یک فرآیند طراحی و تولید نرم‌افزار همراه با یک زبان مدلسازی است که مجموعه‌ای از ابزار‌های مدلسازی را ارائه می‌دهد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در انتخاب راهکار مناسب باید به عوامل مختلفی از جمله مقتضیات کسب و کار / سازمان شما توجه شود. بنابراین انتخاب یک شرکت تولید نرم افزار معتبر برای سفارش نرم افزار سازمانی سفارشی اهمیت زیادی دارد. توصیه ما به شما عزیزان این است که برای سفارش طراحی و تولید نرم افزارهای سازمانی تنها به شرکت های معتبر و فعال در زمینه تولید نرم افزارهای سازمانی سفارشی مراجعه کنید.

مقالات پیشنهادی