مدت زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

کرونا و 9 ایده تجاری کوچک در سال 2022

در نهایت، سال ۲۰۲۱ میلادی به پایان رسید و با واقعیت جدیدی در کسب‌وکار مواجه می‌شویم. اپیدمی کرونا تاثیرات بلندمدتی بر رفتار انسان در استفاده از خدمات و محصولات داشته‌ است.

بنابراین این استاندارد جدید را به دقت قبول و آن را حل کنید. ایده‌های تجاری گذشته احتمالا دیگر امروز موثر نیستند؛ برعکس، توصیه می‌شود که پس از کرونا براساس حقایق و تغییرات در احساسات مصرف‌کننده تجدید نظر و تجدید ساختار ایده‌های کسب‌وکار را در نظر داشته باشید.

در سناریوی بعد از کرونا، ما لیستی از 9 ایده کوچک تجاری را گردآوری کرده‌ایم که می‌تواند برای سال جدید میلادی ۲۰۲۲ و فراتر از آن مورد استفاده قرار گیرد.

کرونا
کرونا و 9 ایده تجاری کوچک

۱. خدمت‌رسانی آنلاین

موضوع کاملا از اسم آن برداشت می شود. در طول این بیماری کرونا همه‌گیر، بسیاری از شرکت‌ها به سکوهای دیجیتال تبدیل شدند. این امر تقاضای زیادی برای خدمات تحویل ایجاد کرده‌است که می‌تواند کالاها و خدمات را به بخش مصرف‌کننده تحویل دهد. تقاضا برای سرویس تحویل‌رسان کارآمد و خوب به رشد خود ادامه می‌دهد.

۲. رستوران الکترونیکی

تجارت مواد غذایی به کندی در حال رشد است و کرونا تاثیر کمی بر این کسب‌وکار دارد. مردم رژیم غذایی خود را تغییر داده‌اند، بنابراین بعد از این بیماری همه‌گیر ، مواد غذایی یک ایده کاری خوب است، یک رستوران آنلاین را باز می‌کنید. با محبوبیت فزاینده سکوهای دیجیتال، کسب و کاره‌ی مربوط به مواد غذایی مورد نیاز قرار گرفته‌است. امروزه، ایده سفارش غذای ویژه در خانه بیشتر از صرف غذا در محل محبوب‌ است. ارائه آنلاین غذا یک ایده کسب‌وکار کوچک اما موثر است که می‌تواند پویایی تغییرات در رفتار مصرف‌کننده را درک کند و در سال ۲۰۲۲ رشد خواهد کرد.

۳. خدمات مراقبت در منزل

زندگی پر مشغله، نیاز به خدمات مراقبت خانگی برای سالمندان، حیوانات خانگی و یا کودکان ایجاد کرده‌ است. مراقبت خانگی، یک ایده کسب‌وکار کوچک، اما با پتانسیل رشد آتی زیاد است. می‌توانید یک وب سایت ایجاد کنید. هر کسی که بخواهد خدمات خانگی سفارشی بخواهد می‌تواند با شما تماس بگیرد تا از این خدمات بهره‌مند شود. با این حال، افرادی که استخدام می‌کنید باید قبل از پیوستن آن ها به شرکت خود یک پس‌زمینه گسترده‌تر را بررسی کنید.

۴. اپلیکیشن تناسب اندام

در ایام کرونا، برنامه‌های تناسب اندام آنلاین، اپلیکیشن مورد نیازی شده و بسیار مشهور شده است. با محدودیت‌های ایجاد شده، فعالیت فیزیکی شدیدا از بین رفته است. اگر شما علاقه‌مند به تناسب اندام هستید؛ می‌توانید به راحتی یک کسب‌وکار تناسب اندام را آغاز کنید و قول دهید که در آینده به رشد محسوسی دست یابید.

۵. آموزش آنلاین

بخش که بیش از همه تحت‌تاثیر محدودیت‌های COVID۱۹ قرار گرفته‌است بخش آموزش و پرورش است. با تعطیلی موسسات آموزشی، تقاضا برای آموزش آنلاین با نرخ بی‌سابقه‌ای افزایش‌یافته است. طبق گزارش‌ها، دانلود برنامه‌های آموزشی آنلاین در طول این دوره ۳۰۰% افزایش داشته‌ است. با اینکه پیشرفت آنلاین در صنعت آموزش تاثیر منفی اپیدمی را بر روی تفکر جوانان کاهش داده‌ است، همچنین یک مدل کسب‌وکار آموزشی با پتانسیل بیشتر برای رشد در آینده نزدیک ایجاد کرده‌ است. این دیدگاه تجاری پشت COVID۱۹ است که نه تنها پایدار است بلکه تا سال ۲۰۲۲ با موفقیت رشد می‌کند.

۷. فروشگاه های آنلاین لباس‌

لباس تنها یک الزام برای همه ما نیست، بلکه یک سبک است. محدودیت‌های کرونا فرصت‌هایی را برای مردم ایجاد کرده‌اند تا فروشگاه‌های لباس آنلاین را در بخش‌های مختلف بازار باز کنند. این یک ایده کسب‌وکار کوچک با نیازهای مالی محدود است. شما می‌توانید کالا را در بسیاری از مکان‌ها بدون هیچ انبار بخرید. فروم های آنلاین می‌توانند در ترویج فروش کمک کنند و شما می‌توانید کمیسیون‌های فروشی را براساس علایق / نیازهای مشتریان خود پیدا کنید.

۸. مشاور کسب و کار

اپیدمی کرونا وضعیت اشتغال کشور را بدتر کرده‌ است. امروزه تعداد زیادی از افراد ماهر و غیر ماهر بیکار هستند. اگر شما توانایی جستجو در بسیاری از صفحات روزانه را داشته باشید و به افراد کمک کنید تا شغل پیدا کنند، این فرصت خوبی برای شروع یک کسب‌ و کار جدید است. شما می‌توانید به متقاضیان کمک کنید که مهارت‌های خود را ارتقا دهند و فرصت‌های شغلی پیدا کنند. جهت کار یک مفهوم کسب‌وکار پس از کرونا، با پتانسیل قابل‌توجه برای توسعه تا سال ۲۰۲۲ است.

۹. فروشگاه خواربار آنلاین

اپیدمی کرونا، تهیه مواد غذایی مصرف‌کننده را از فروشگاه‌های آنلاین گسترش داده است. این راهی آسان برای خرید مایحتاج روزانه است. فروشگاه‌های آنلاین که کالاهای بازاری را از طریق سکوهای دیجیتال مختلف وارد می‌کنند، ایده یک کسب‌وکار کوچک هستند که می‌تواند افرادی را که می‌توانند کالا را به محل زندگی مصرف‌کننده تحویل دهند، تست کند. روندی که در طول بحران COVID۱۹ ادامه دارد به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت و فرصت‌های تجاری بسیاری را ایجاد می‌کند که شما می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.

نتیجه نهایی

هدف مقاله بالا حفظ هنجارهای ضروری اجتماعی بدون تاثیر بر پیامدهای تجاری است. این ایده‌ها به کسب و کارهای دیجیتالی اجازه می‌دهد تا مسئولیت بیشتری بر عهده گیرند و سطح استفاده از این سکوهای دیجیتال را در طول و پس از کرونا افزایش دهند. از آنجا که تعداد کاربران اینترنت افزایش می‌یابد، تجارت در سال ۲۰۲۲ رشد خواهد کرد.

حال به نظر شما چه ایده‌ها دیگری وجود دارد؟

منبع

[1] https://blog.startupstash.com/10-small-business-ideas-worth-investing-in-2022-9f940e1173a1

مقالات پیشنهادی