مدت زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

5 ترند برتر فناوری در سال 2022 و ویژگیهای مهم آنها

ترند برتر فناوری آیا شما هم مشتاقانه به دنبال تازه های فناوری هستید؟ طی ده سال گذشته، تکنولوژی به شدت پیشرفت کرده است. از هوش مصنوعی (AI)، گسترش رسانه‌های اجتماعی، دستگاه‌های هوشمند و خودروهای خودران این دهه پر از تغییرات سریع بود.

سال 2022 ما را به موجی از روندها و نوآوری های برتر فناوری سوق داده است، از ظهور شبکه های 5G و ربات های هوشمند تا تلاش بیشتر برای انرژی پاک، ترند برتر فناوری در سال 2022 ما را در کجا قرار می دهد؟ نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که از آنجایی که فناوری سریعتر از همیشه در حال رشد است مشاغل و افرادی که با روندهای فناوری زیر مطابقت ندارند در معرض خطر عقب ماندن هستند.

1- هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یکی از انقلابی ترین روندهای فناوری است و تقریباً هر روز خبرساز می شود. آیا می‌دانستید که از هر شش آمریکایی پنج آمریکایی به‌صورت روزانه از خدمات هوش مصنوعی استفاده می‌کنند؟ سیستم‌های ناوبری، سرویس‌های آنلاین پخش، دستگاه‌های خانه هوشمند و موارد دیگر همگی به دنیای شگفت‌انگیز هوش مصنوعی کمک می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هوش مصنوعی کلیک کنید:

هوش تجاری (BI) یا Business Intelligence چیست؟ 10 دلیل که سازمان‌ها و کسب و کارها به آن نیاز دارند

با افزایش استفاده و نیاز صنایع مختلف، هوش مصنوعی برای برنامه‌ریزی پروازها، پیش‌بینی ریسک‌های تجاری، ارزیابی تعمیر و نگهداری، بهبود بهره‌وری انرژی و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود و در واقع راه را برای آینده‌ای هوشمندتر و کارآمدتر هموار می‌کند. بنابراین هوش مصنوعی یکی از 5 ترند برتر فناوری در سال 2022 محسوب می شود.

بیشتر بخوانید: هوش مصنوعی در سازمان‌ ها

بیشتر بخوانید: هوش تجاری (BI) یا Business Intelligence چیست؟ 10 دلیل که سازمان‌ها و کسب و کارها به آن نیاز دارند

2- اینترنت اشیا

اینترنت اشیا در حال حاضر امکان اتصال دستگاه ها، لوازم خانگی، اتومبیل ها و موارد دیگر را فراهم می کند و می توان آنها را از طریق اینترنت به اشتراک گذاشت. این فناوری همچنین امکان امنیت و کارایی بیشتر را فراهم می کند. این امر تصمیم گیری بهتر را برای کسب و کارها با جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات تضمین می کند.

این فناوری چگونه می تواند زندگی ما را بهبود بخشد؟ این فناوری پیش بینی تعمیر و نگهداری، سرعت بخشیدن به مراقبت های بهداشتی، بهبود خدمات پشتیبانی مشتری و مزایای متعدد دیگری را برای هر صنعت دیگری فعال می کند.

3- صنعت بهداشت و درمان

یکی از 5 ترند برتر فناوری در حوزه صنعت بهداشت و درمان است. خبر خوش برای شما عزیزان این است که گام های بلند در صنعت مراقبت های بهداشتی همچنان ادامه دارند. چیزهایی که انسان ها با فناوری به دست آورده اند واقعاً شگفت انگیز است. چیزی به سادگی استفاده از ساعت‌های هوشمند برای دریافت داده‌های مربوط به سبک زندگی‌مان این است که برای متخصصان پزشکی توانایی پیش‌بینی و درمان مشکلات احتمالی سلامتی را فراهم می کند.

بیشتر بخوانید: مباحث مهم در طراحی هوش تجاری کدامند؟

برخی از شرکت‌های بیمه آمریکایی در اوایل سال 2019 اعلام کردند که می‌خواهند فروش بیمه عمر سنتی را متوقف کنند و ترجیح می‌دهند از روش‌های بیمه تعاملی استفاده کنند که بتواند داده‌های مربوط به تناسب اندام و سلامت را از طریق دستگاه‌های پوشیدنی و گوشی‌های هوشمند ردیابی کند. این بدان معناست که تاریخچه پزشکی هر بیمار تنها زمانی توسط شرکت های بیمه پیگیری و در نظر گرفته می شود که خطرات مربوط به سبک زندگی و عادات آنها مشخص شود.

ترند برتر فناوری
ترند برتر فناوری

4- واقعیت افزوده

واقعیت افزوده (AR) مدتهاست که برای بسیاری هیجان انگیز بوده است به خصوص برای گیمرها. آیا می دانستید که AR کاربردهای دیگری نیز دارد؟ یک مطالعه پیش بینی می کند که ARmarket به نزدیک به 50 میلیارد دلار رشد خواهد کرد.

AR به عنوان یکی از جذاب‌ترین روندهای فناوری برتر در سال‌های اخیر نامیده می‌شود اکنون تنها در موقعیت‌ها و احتمالات زندگی واقعی اعمال می‌شود. اپل در نهایت AR را با یکپارچگی پیشگامانه در سیستم عامل iOS خود پذیرفته است و به طور یکپارچه اجازه می دهد محتوای بصری همه جانبه بخشی از زندگی روزمره شما باشد. حتی در مراقبت های بهداشتی این روند فناوری انقلابی به بازسازی تومورها به صورت سه بعدی کمک می کند تا جراحان بتوانند اشعه ایکس را در زمان واقعی مشاهده کنند و از هرگونه قرار گرفتن در معرض تشعشعات مضر برای بیمار جلوگیری کنند.

5- امنیت سایبری

با پیشرفت تکنولوژی هکرها همچنان پیچیده تر می شوند. کسب‌وکارها و افراد را سالانه میلیون‌ها دلار متضرر می‌کنند. به همین دلیل ضروری است که اطمینان حاصل شود که امنیت سایبری به طور مداوم در حال تغییر است و هر کسب و کار اقدامات احتیاطی مناسبی را برای محافظت از خود و اطلاعات مشتریان خود انجام می دهد.

موارد ذکر شده در بالا تنها 5 ترند برتر فناوری بودند. همانطور که تا سال 2023 پیش می رویم مشتاقانه منتظر فناوری ها و روندهای جدید و نوظهور هستیم. گوش به زنگ باشید!

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه 5 ترند برتر فناوری و ویژگیهای آنها کلیک کنید:

ترند برتر فناوری

مقالات پیشنهادی