مدت زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

6 ترند SEO که به رتبه گوگل شما در سال 2022 کمک می­‌کند

SEO یا بهینه سازی موتور جست و جو یکی از موثرترین راه ها جهت افزایش مخاطب و مشتری برای وبسایت شماست. طبق آمار، کاربران مجازی روزانه 3.7 میلیارد بار در گوگل سرچ می­کنند و تنها 0.78% از کابران تا صفحه ی دوم نتایج گوگل جست و جو می­کنند.

آیا شما نیز به دنبال بهینه سازی هرچه بیشتر وبسایت خود با استراتژی های روز SEO هستید؟ پس تا انتهای مقاله نادین سافت با ما همراه شوید.

سئو

1- ایندکس اولیه موبایل (mobile-first index)

به این معناست که گوگل از نسخه موبایل صفحه سایت شما برای ایندکس و رتبه بندی استفاده می کند. احتمالا در مارس سال 2018 گوگل سرچ کنسول به شما اعلام کرد که در حال انتقال سایت به فهرست اصلی راهنما (ورژن تلفن همراه) است.

بنابراین اگر وبسایت شما با این الگوریتم طراحی شده باشد، شانس شما برای صعود به صفحات اولیه جست و جو و SEO بیشتر خواهد بود.

2- سرعت سایت

سرعت سایت یکی از مهم ترین استانداردهایی است که در SEOی سایت شما، تاثیری شگرف دارد. شما باید از آن دسته پارامترهایی که گوگل از آن ها برای برررسی سرعت صفحات وب به کار می­گیرد، در جهت SEOی سایتتان پیروی کنید.

3- با برند، خود را به گوگل معرفی کنید.

موتورهای جست و جو با محصولات شما رفتار بیزینسی دارند. آن ها به هر جزء از بازاریابی برند شما اعم از اعتبار، آگهی، شکایات، تسهیلات و… توجه دارند و پس از آنالیز تمامی این مولفه ها به وبسایت شما رتبه می­دهند. بنابراین توجه به اعتبار سایت و برندسازی در کسب رتبه بسیار حائز اهمیت است.

سئو

4- GPDR

دریافت ایمیل های هشدار تعدی از سیاست های حریم خصوصی و یا GPDR آزاردهنده است. GPDR به معنای مقررات حفاظت از داده های مجازی است که توسط پارلمان اروپا به ثبت رسیده است. طبق این قانون شهروندان اروپایی مالک داده های خود هستند و نه آن شرکت هایی که این داده ها را جمع آوری می­کنند، درغیراینصورت مجازات می­شوند.

در صورتی که مشتری اروپایی دارید، آپشن ((Don’t expire automatically)) را در گوگل آنالیتیکس فعال کنید، اگر مشتریان شما اروپایی هستند دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

  • تمامی منابع دیتای کاربر را که در وبسایت شما جمع آوری شده است را برسی کنید و مطمئن شوید که آن دسته ی مشخص از دیتای خصوصی، به گوگل آنالیتیکس ارسال نشده باشند.
  • تمامی قوانین مربوط به اسناد حریم خصوصی را در لایحه GPDR را بخوانید.
  • دستورات کوکی را به منظور اطمینان از اطلاعاتی که جمع آوری می­کنید، تغییر دهید.
  • اگر از گوگل تگ منیجر استفاده می­کنید، قسمت گمنامی IP ((IP anonymity)) را فعال کنید، با این کار شما خواهید فهمید که قسمت اعظم ترافیک وبسایت شما از کجاست.

5- amazon search

آمازون الگوریتمی مشابه با گوگل دارد، اما تنها برای سرچ در داخل صفحات آمازون کاربرد دارد. آمازون مانند گوگل یک موتور جست و جوی متداول نیست، اما بهرحال بیشتر مردم برای خرید به این سایت مراجعه می­کنند. اگر قصد خرید داشته باشند، ابتدا باید به سایت آمازون بروند و پس از پیداکردن آیتم موردپسندشان، با آمازون در ارتباط باشند.

این بدین معناست که آمازون در حال تبدیل گوگل به یک پلتفورم تجارت الکترونیکی است و اگر شما در حال فروش محصولاتی باشید که در آمازون نباشد، مشتریان بالقوه خود را از دست می­دهید. پس بهینه سازی آمازون را نیز به لیست استراتژی های SEOی وبسایت خود اضافه کنید.

6- بک لینک ها

  • به تاثیر بک لینک ها در SEO بی توجه نباشید، اما ساخت سریع لینک از موارد SEOی کلاه سفید نیست، بلکه می­توانید از قدرت بک لینک های آفلاین استفاده کنید.

سخن آخر

هرچند نکات اشاره شده کوچک به نظر می­رسند، اما تاثیر آنان در SEO شما را شگفت زده خواهد کرد. از تاثیرات آمازون و GPDR غافل نشوید.

منبع

https://moz.com/beginners-guide-to-seo

مقالات پیشنهادی