مدت زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

7 عادت بد برنامه‌ نویسی که باید همین الان ترک کنید

عادت بد برنامه‌ نویسی که ممکن است شما هم آن را داشته باشید و باید ترک کنید. اطلاع از 7 عادت بد برنامه‌ نویسی برای پیشرفت شغلی شما که این در حوزه فعالیت می کنید، ضروری است. می دانیم، ترک عادت های بد سخت است و حتی سخت تر اگر متوجه نباشید کاری که انجام می دهید، یک عادت بد برنامه نویسی است. در این مطلب از نادین سافت با 7 عادت بد برنامه‌ نویسی که باید همین الان ترک کنید، آشنا خواهید شد.

عادت بد برنامه نویسی

7 عادت بد برنامه‌ نویسی

  1. شما روی یک زبان تمرکز نمی کنید

برای اینکه یک برنامه نویس خوب باشید باید به یک زبان تسلط داشته باشید. زبانی که همه چیز درباره آن می دانید. اگر در پایتون مهارت دارید، ابتدا به پایتون مسلط شوید و بعد از آن به زبان دیگری بروید. گام به گام یاد بگیرید. فرتموش نکنید که هیچکس همه چیز را نمیداند.

بنابراین به جای یادگیری زبان های مختلف، باید روی تسلط بر یک زبان تمرکز کرد.

2. طوری رفتار کنید که انگار همه جواب ها را دارید.

داشتن اعتماد به نفس در زندگی خوب است. اما در برنامه نویسی بهتر است کدهایی که روی آن کار می کنید را مدام بررسی کنید.

دانستن همه چیز مشکلی ندارد. اما این بدان معنا نیست که شما هیچ اشتباهی نخواهید کرد. وقتی با یک پروژه بزرگ سر و کار دارید، ممکن است یک خطای کوچک وجود داشته باشد. بنابراین باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که اعتماد بیش از حد به چیزهایی که می دانید شما را به اشتباهات کوچک سوق می دهد، یک عادت بد برنامه نویسی است.

عادت بد برنامه نویسی

3. امتناع از درخواست کمک و سوال پرسیدن

هر بار نمی توانید تمام مشکلات را به تنهایی حل کنید. بهترین برنامه نویس می داند چه زمانی باید کمک بخواهد.

یک عادت بد برنامه نویسی این است که هنگام کار در پروژه های تیمی، درخواست کمک از اعضای تیم خود نداشته و با آنها تعامل نداشته باشید. شما می توانید توانایی های اعضای تیم خود را بشناسید.

4. امتناع از نوشتن کد بد

زمانی در زندگی هر توسعه‌دهنده‌ای فرا می‌رسد که ضرب‌الاجل‌ها شما را مجبور می‌کنند کدهای ضعیفی بنویسید، و این اشکالی ندارد. شما سعی کرده اید به مشتری یا مدیر خود در مورد عواقب آن هشدار دهید، اما آنها اصرار دارند که به ضرب الاجل پایبند باشند. به همین دلیل مهم است که به عنوان یک برنامه نویس همه کاره باشید و بتوانید کدهای ضعیف و همچنین کد خوب بنویسید.

ارزش یک توسعه دهنده نه تنها بر روی کدی که می نویسد، بلکه به آنچه هنگام نوشتن آن یاد می گیرد نیز بستگی دارد. تجربیات خود را به اشتراک بگذارید، نظرات خود را در مورد آن بنویسید، به دیگران اجازه دهید بدانند چرا اوضاع به این شکل است، و به آنها کمک کنید چیزهای جدیدی در مورد پروژه و پیچیدگی های آن بیاموزند.

5. آنچه را که آموخته اید با تیم خود به اشتراک نگذارید

ارزش یک توسعه دهنده نه تنها بر روی کدی که می نویسید، بلکه به آنچه در هنگام نوشتن آن یاد می گیرید نیز بستگی دارد. تجربیات خود را به اشتراک بگذارید، نظرات خود را در مورد آن بنویسید، به دیگران اجازه دهید بدانند چرا اوضاع به این شکل است، و به آنها کمک کنید چیزهای جدیدی در مورد پروژه و پیچیدگی های آن بیاموزند.

6. کورکورانه کد را کپی/پیست کنید

این یک عادت بد برنامه نویسی است. همیشه کد خود را با آن مقایسه کنید. گاهی اوقات در نگاه اول متوجه همه کارهایی که کد انجام می دهد نمی شوید. همچنین زمانی که برای خواندن جزئیات کد وقت بگذارید، در مورد یک مشکل اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

7. گفتن “بعداً درستش می کنم”

 عادت به تعویق انداختن رفع کدها یک عادت بد برنامه نویسی است. در اینجا فقط مشکل اولویت ها نیست. شما باید همیشه راهی برای بررسی و اصلاح مسائل کوچکتر پیش آمده داشته باشید.

جمع بندی

در اینجا ۷ عادت بد برنامه نویسی را برای شما عزیزان ارائه کردیم. توصیه می کنیم همین الان این 7 عادت بد برنامه نویسی را کنار بگذارید.

منبع

https://dev.to/unitybuddy/7-bad-coding-habits-you-should-leave-right-now-2hjn

مقالات پیشنهادی