مدت زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

agile (اجایل) چیست؟ 11 واقعیت در مورد آن

agile یا چابک نرم افزار یا سیستم مدیریت چابک در واقع یک رویکرد تکراری برای مدیریت پروژه و توسعه نرم‌افزار است که به تیم‌ها / سازمان ها کمک می‌کند تا با اجرای شیوه های آن و شناخت موقعیت هایی که با استفاده از اجایل می توانند بهینه سازی شوند، در مسیر رشد و توسعه قرار بگیرند. در این مقاله از نادین سافت همه انچه که در مورد Agile لازم است بدانید برای شما عزیزان ارائه کرده ایم. دنیای Agile بسیار لذت بخش و ارزش آفرین است با ما همراه شوید تا بیشتر با آن آشنا شوید.

agile

agile (اجایل) چیست؟

agile (اجایل) نرم افزارهای ارزشمند را سریع‌تر و با سردرد کمتری به مشتریان خود ارائه دهند. بنابراین یک تیم چابک کار خود را با یک روند افزایشی کوچک و قابل انجام ارائه می دهد. بنابراین می توان گفت که در اجایل الزامات، برنامه ها و نتایج به طور مداوم ارزیابی می شوند تا تیم ها مکانیزم طبیعی برای واکنش سریع به تغییرات داشته باشند.

بیشتر بخوانید: پروژه خود را مدیریت کنید

11 واقعیت در مورد agile (اجایل)

1- تعاملات انسانی واقعی در اجایل مهمتر از فرآیندهای سفت و سخت هستند. بنابراین همکاری با مشتریان و هم تیمی ها مهمتر از ترتیبات از پیش تعریف شده است. 

2- ارائه یک راه حل کارآمد برای مشکل مشتری مهمتر از مستندات بسیار دقیق است.

3- یک تیم چابک مبتنی بر agile (اجایل) تحت یک چشم انداز مشترک متحد شده و هر تیم استانداردهای خود را برای کیفیت، قابلیت استفاده و کامل بودن تعیین می کند. 

4- سرعت انجام کارها در تیم / سازمان شما بر طبق استانداردهای “تعریف شده” مشخص می گردد.

5- تیم / سازمان شما احساس مالکیت بیشتری برای انجام وظایف داشته و در مسیر برآورده کردن انتظارات مدیریت یا حتی فراتر از آن پیش می رود.

بیشتر بخوانید: اصول مدیریت پروژه

agile

6- امروزه بسیاری از تیم‌های چابک تمرین‌هایی را از چند چارچوب مختلف ترکیب می‌کنند که با تمرین‌های منحصر به‌ فرد تیم همراه است. 

7- فضای باز، اعتماد و استقلال به عنوان ارزش های فرهنگی مهمی برای شرکت هایی است که مبتنی بر agile (اجایل) حرکت می کنند.

8- شرکت‌های مبتنی بر اجایل در حال حاضر ثابت کرده‌اند که شیوه‌ها می‌توانند در تیم‌ها متفاوت باشند به شرطی که اصول درستی را هدایت کنند.

9- روشی که هر تیم چابک تمرین می کند باید منحصر به نیازها و فرهنگ آن تیم / شرکت باشد. 

10- شاید بگوئید که راهکارهای قدیمی هم می توانند در تیم‌ها / سازمان ها کارها را پیش برده و سازماندهی کنند، کارهای عقب افتاده را اولویت‌بندی کنند اما زمان و روشی که بر اساس این راهکارها برای انجام وظایف مورد استفاده قرار می گیرند بسیار متفاوت هستند. در عوض در اجایل ما به هر تیم این اختیار را می‌دهیم که شیوه‌هایی را انتخاب کنند که بیشترین تأثیر را داشته باشند. 

11- کلید انجام اجایل پذیرش ذهنیت بهبود مستمر است. روش های مختلف را آزمایش کنید و با تیم خود در مورد آنها گفتگوهای آزاد و صادقانه داشته باشید. افرادی را که کار می کنند نگه دارید و آنهایی را که کار نمی کنند بیرون بیاندازید.

لینک مرتبط: مدیریت پروژه اجایل

جمع بندی

agile (اجایل) معتقد است که هر تیم باید مسیر خود را برای چابکی ایجاد کند، سازمان / تیم شما نیز باید راهکارهای منحصر بفرد خود را پیدا کند. امیدواریم با خواندن این مطلب مفهوم agile (اجایل) را به طور کامل درک کرده باشید و از آن به بهترین نحو برای پشبرد وظایف خود استفاده کنید. آنچه شما در agile (اجایل) خواهید یافت تحویل مکرر و کارآمد، ارائه ارزش به مشتریان و پذیرش بهبود مستمر است. اگر agile (اجایل) را انتخاب کرده اید، با تیم / سازمان خود در مورد آن صحبت کنید و تغییراتی را که برای شما منطقی است ایجاد کنید. توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بلاگ نادین سافت را دنبال کنید.

شما در مسیر درستی هستید ادامه دهید!

منبع

https://www.atlassian.com/agile

مقالات پیشنهادی