مدت زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

Homebrew (هومبرو) چیست؟ 5 دلیل برای استفاده از آن

Homebrew (هومبرو) یک مدیریت بسته رایگان و منبع باز است که بسته به نیاز و خواست شما کاربران امکان نصب برنامه ها و نرم افزارها را در macOS فراهم می کند. به طور کلی باتوجه به نیاز شما یک مدیریت بسته می تواند یک برنامه مستقل را نشان دهد که آماده نصب بر روی رایانه است یا یک کتابخانه کد خارجی که می خواهید در یکی از پروژه های نرم افزاری خود از آن استفاده کنید. برای اینکه اطلاعات بیشتری در زمینه مدیریت بسته Homebrew (هومبرو) و دلایل استفاده از آن کسب کنید تا انتهای این مطلب همراه  نادین سافت باشید.

Homebrew

Homebrew (هومبرو) چیست؟

Homebrew (هومبرو) به عنوان یک مدیریت بسته، برنامه ای است که به شما کمک می کند کد های یک سیستم یا پروژه نرم افزاری خود را حفظ کنید. منظور ما از “حفظ” نصب، به روز رسانی، فهرست کردن و حذف موارد اضافه در صورت نیاز است. بنابراین با توجه به نیاز خود می توانید از Homebrew (هومبرو) برای حفظ برنامه هایی که بر روی سیستم عامل خود نصب کرده اید یا برای حفظ کد های یک پروژه نرم افزاری استفاده کنید.

Homebrew (هومبرو) و 4 دلیل برای استفاده از آن

1- Homebrew (هومبرو) محبوب ترین مدیریت بسته برای سیستم عامل Mac OS X است. بسیاری از برنامه های کاربردی شما می توانند با استفاده از Homebrew (هومبرو) دانلود و نصب شوند.

2- سیستم عامل مک به گونه‌ای توسعه داده شده تا کاربران عادی و کاربران حرفه‌ای هم‌زمان بتوانند کارهای مختلف مورد نظر خود را انجام دهند و از آن لذت ببرند. استفاده از پکیج منیجر در مک یا همان سامانه مدیریت بسته برای بسیاری از کاربران حرفه‌ای یک ابزار مهم به حساب میاید.

3- پکیج منیجر به صورت خلاصه به عنوان پایگاه داده‌ای است که حاوی نسخه‌های مختلفی از بسته‌های نرم‌افزاری گوناگون است که معمولاً اطلاعات کاملی از هر نرم افزار را در خود جای داده‌ است. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این ابزارها می‌توانند با اتصال به مخازن پیش‌فرض یا تنظیم شده به برنامه‌ها و نرم‌افزارهای بیشتری دسترسی داشته باشند.

4- کاربران معمولاً برای استفاده‌های عادی و روزمره نیازی به پکیج منیجر در مک ندارند، با این حال برای انجام برخی از کارها و دسترسی به نرم‌افزارهای خاص نیاز به پکیج منیجر برای نصب دارند.

5- Homebrew یا هوم‌برو به عنوان یک نرم افزار مدیریت بسته متن باز برای سیستم عامل مک و توزیع‌های لینوکسی و بر پایه زبان Ruby (روبی) توسعه داده شده است. هوم‌برو به دلیل سادگی در استفاده و دستورهای خطی خود توسط بسیاری از توسعه دهندگان و کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نرم افزار همانند اکثر پکیج منیجرهای مشابه از رابط کاربری خطی بدون رابط گرافیکی استفاده می‌کند و کافی است از طریق ترمینال مک به آن دسترسی داشته باشید.

Homebrew

6 مثال مفید از استفاده از Homebrew (هومبرو)

1- همه انواع کتابخانه ها و بسته های نرم افزاری مختلف خود را می توانید در یک مکان جمع آوری کنید.
2- شما می توانید از هزاران ابزار مبتنی بر خط فرمان بهره مند شوید.
3- اسکریپت های کاربردی Python را در رایانه محلی Mac خود نصب کرده و یاد بگیرید.
4- یک محیط تست و توسعه برای توسعه نرم افزار خود راه اندازی کنید.
5- بسیاری از برنامه های غیرقابل دسترس را در اپ استور نصب کنید.
6- Homebrew فایل های نصب را در مسیر کاربر /usr/local/bin/ یا در سیستم فایل در /usr/local/Cellar قرار می دهد اما آنها را به /usr/local/bin پیوند می دهد.

این به شما کمک می‌کند تا این برنامه‌ها را از پوشه برنامه‌ها راه‌اندازی کنید گویی که بخشی معمولی از macOS دوست‌داشتنی شماست.

جمع بندی

هدف ما در بلاگ نادین سافت ارائه مقالات تخصصی و مفید برای شما عزیزان است. امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات کافی در مورد Homebrew (هومبرو) و دلایل استفاده از آن کسب کرده باشید.

منبع

https://www.freecodecamp.org/news/how-to-learn-programming#14-play-with-package-managers

مقالات پیشنهادی