مدت زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

6 تکنولوژی برتر هوش مصنوعی

تکنولوژی برتر هوش مصنوعی جهان را به سطح بعدی نوآوری سوق می‌دهد. آیا تا به حال فکر کرده اید که فناوری می تواند جایگزین همه کارهای تکراری شما شود و افراد را از کار سخت رها کند؟ هوش مصنوعی یک سهم تکنولوژیکی است که از سال 1955 جهان را تحت تأثیر قرار داده است. ظهور اینترنت به این فناوری کمک کرده که بسیار پیچیده تر شود. با نادین سافت همراه باشید تا با 6 تکنولوژی برتر هوش مصنوعی  به طور کامل آشنا شوید.

تکنولوژی برتر هوش مصنوعی

6 تکنولوژی برتر هوش مصنوعی  کدامند؟

  1. یادگیری ماشینی

یادگیری ماشین موضوعی در تحقیقات علوم کامپیوتر و شاخه مهمی از هوش مصنوعی است. هدف اصلی آن توسعه فناوری‌های جدیدی است که به رایانه‌ها اجازه می‌دهد زبان‌ها و عملکردهای جدید را یاد بگیرند و در نتیجه هوشمندتر شوند.

2. بازاریابی خودکار

تیم های تبلیغات و فروش از نوآوری استقبال می کنند و از آن بهره می برند. در واقع نوآوری آنها را قادر می سازد تا خود را به طور خودکار بازاریابی کنند. از جمله مزایای بازاریابی خودکار می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • صرفه جویی در زمان و انرژی
  • ایجاد درآمد بیشتر
  • جایگزینی ترکیب نتایج فروش و نوسانات بازاریابی با عملیات تکراری
  • کمک به کارآفرینان برای تمرکز بیشتر بر روی بهبود روابط با مشتری
  • ساده سازی عملیات تجاری

3. استفاده از  اینترنت برای اخلاق

آیا تا به حال سعی کرده اید بفهمید که چگونه هوش مصنوعی سعی می کند داده های جمع آوری شده از فعالیت های آنلاین کاربران را از دیدگاه اخلاقی و روانشناختی درک کند؟ بسیاری از مردم نام اینترنت اشیاء را شنیده اند، اما هرگز نام اینترنت رفتار را نشنیده اند. توسعه تجزیه و تحلیل داده‌ها با داده‌های اینترنت اشیا یکپارچه نشان می‌دهد که اکنون فرصت‌های بیشتری برای درک اینکه چرا مردم تصمیم‌های خاصی می‌گیرند و چگونه می‌گیرند، وجود دارد.

4. واقعیت مجازی

واقعیت مجازی یعنی صحنه های تولید شده توسط کامپیوتر و اشیاء آن به صورت دقیق که باعث می شود کاربران در محیط غوطه ور شوند و این واقعیت از طریق دستگاهی به نام هدست مجازی دیده می شود. واقعیت مجازی به ما کمک می کند یاد بگیریم که چگونه برنامه های کاربردی خاصی بسازیم و کیفیت تمرینات ورزشی را برای به حداکثر رساندن عملکرد بهبود دهیم.

5. تولید محتوا

در سال‌های اخیر محتوای ویدیوها، تبلیغات، وبلاگ‌ها توسط انسانها ایجاد شده است. امروزه برندهای پیشرو در ایالات متحده و در سراسر جهان از هوش مصنوعی برای تولید محتوا استفاده می کنند.

NLP (natural language processing) یا پردازش زبان طبیعی یکی از محبوب ترین ابزارهای مورد استفاده برای اطلاعات خودکار است. از NLP برای ایجاد داستان های خبری استفاده می کند.

یکی از مزایای فراوان استفاده از هوش مصنوعی در تولید محتوا، بهبود تجربه کاربر با چت‌بات‌ها، تولید داده‌های مبتنی بر داده و بازاریابی محتوای مرتبط است.

6. تشخیص تصویر

تشخیص تصویر به معنای فرآیند شناسایی و به دست آوردن ویژگی های موجود در فیلم ها یا عکس ها است. رویکرد آن به پردازش گسترده جستجوی تصویر و صدور مجوز، تشخیص و تحقیقات شخصیت کمک می کند.

طی چند سال گذشته، تشخیص تصویر به عنوان نوعی تکنولوژی برتر هوش مصنوعی سهم قابل توجهی در توسعه سیستم‌های نظارتی داشته است. فناوری تشخیص چهره و سایر نوآوری ها به کارمندان این امکان را می دهد تا سریعتر و هوشمندانه تر از همیشه با  مشکلات مواجه شوند.

جمع بندی

در این مطلب از نادین سافت 6 تکنولوژی برتر هوش مصنوعی را بررسی کردیم. با تشکر از هوش مصنوعی که دنیا با استفاده از آن به نوعی در حال توسعه است، یعنی ماشین هایی هستند که نبوغ انسان را تقلید می کنند. 6 تکنولوژی برتر هوش مصنوعی امروزه به یک عامل اصلی در زندگی ما تبدیل شده اند، از ورزش گرفته تا یادگیری، کشاورزی و در نهایت سلامتی ما.

منبع

https://medium.com/@mohmmadnadeembaba/top-10-artificial-intelligence-technologies-46ab017f5666

مقالات پیشنهادی