مدت زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

4 واقعیت در مورد بهره وری که لازم است بدانید

بهروه وری نشان دهنده میزان عملکرد و خروجی شما نسبت به هزینه ها است. امروزه همه افراد و سازمان ها تلاش می‌کنند تا بر روی بهره وری تمرکز کنند نه کارآرایی. در این قسمت از نادین سافت 4 واقعیت در مورد بهره وری که لازم است بدانید را با شما به اشتراک گذاشته ایم.

بهره وری

چگونه با کار تیمی بهره وری را افزایش دهیم؟

1. افزایش بهره وری تیم و کارایی فردی

همه طراحان ما می‌توانند در یک اتاق و توسعه‌دهندگان در اتاقی دیگری کار کنند.

در واقع هر فرد در سازمان می‌تواند یک کار را در یک زمان انجام دهد و بلافاصله بعد از آن به سراغ کار بعدی برود. اما در کار تیمی بهره وری افزایش می‌یابد. هر تیم شامل یک طراح اصلی است که در کنار توسعه‌دهندگان UI و CSS، توسعه‌دهندگان فول استک، متخصصان UX و داده‌ کار می‌کنند.

بنابراین به جای اینکه هر فرد را وادار کنیم تا در یک زمان روی یک قسمت کار کند، تیم ها در یک زمان بر روی یک پروژه کار می کنند و هر تیم مانند یک شرکت کوچک عمل می کند.

2. برای افزایش بهره وری با بروکراسی خداحافظی کنید

با تشکیل یک تیم با ترکیب مناسب می توانید در مدت زمان کوتاهی به پیشرفت شگفت انگیزی دست یابید. با کار تیمی بخصوص در آغاز شروع کسب و کار خود از پیچیدگیهای بروکراسی نیز رها خواهید شد که مخل رشد و پیشرفت سازمان شما هستند.

3. ام.وی.پی یا حداقل محصول قابل عرضه خود را به حداکثر برسانید

Minimum Viable Product) MVP‌) به عنوان حداقل چیزی است که شما می‌توانید آن را به مشتری نشان دهید و باز خوردها را مشاهده کنید. با استفاده از به حداکثر رساندن ام.وی.پی های خود می‌توانید با آزمودن فرضیات به سرعت و با هزینه کم رفتار مشتریان را مشاهده و اشتباهات خود را به راحتی اصلاح نمائید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در این مرحله مشتریان شما محصولات مورد نیاز خود را نمی خرند، بلکه به عنوان خریدار دیدگاه شما و ایده پشت محصولاتتان هستند.

اگر دیدگاه و ارزش پیشنهادی ما به اندازه کافی برای مشتریان جذاب باشد و آنها را به هیجان بیاورد آن وقت است که به سراغ ساختن محصول می‌رویم.

4. ذهنیت “بیشتر بهتر است” را فراموش کنید

ما همواره به صورت ناخودآگاه ارزش یک فرد را بر اساس ساعت‌های کاری او می‌سنجیم. در دنیای امروز ماهیت کار نسبت به گذشته تغییر یافته است. با توجه به اینکه ماهیت کار ازگذشته تاکنون چه اندازه تکامل یافته است، باید از خود بپرسیم: چرا ما شیوه‌های کاری را که تقریباً 78 سال پیش توسعه یافته‌اند، اجرا می‌کنیم؟

بررسیهای انجام شده در مورد نسبت بهره وری با افزایش ساعات کار، همبستگی صفر را بین افزایش بهره‌وری و ساعات کار ثبت‌شده نشان دادند. در حال حاضر کشورهایی مانند نیوزلند اکنون فرضیه 4 روز کار در هفته را آزمایش می‌کنند.

طبق گزارش گاردین، لوکزامبورگ با وجود میانگین ۲۹ ساعت کار در هفته، پربازده ترین کشور جهان است.

به طور کلی ساعات کاری انعطاف پذیر، افزایش قابل توجهی در بهره وری را نشان می‌دهد.

مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهند که هر فرد ساعات اوج عملکرد متفاوتی دارد. بنابراین کسانی که ترجیح می دهند در این ساعات بخوابند، می توانند روز خود را کمی دیرتر شروع کنند. همچنین کسانی که پایبندی به برنامه همیشگی ساعات کاری را ترجیح می دهند می توانند زودتر به سر کار بیایند.

بهره وری

جمع بندی

بهره وری در هر کسب و کاری نشان دهنده سودآوری، رشد و پیشرفت آن است. وقتی تمام کسب و کارها و سازمان‌ها تمرکز خود را بر روی افزایش بهره وری قرار دهند، نتیجه آن پیشرفت کشور است. همچنین افزایش بهره وری بر روی کیفیت زندگی شخصی و اجتماعی مردم هر جامعه تأثیر گذار است. امیدواریم با خواندن این مطلب از نادین سافت اطلاعات مفیدی در زمینه بهره وری و چگونگی افزایش آن کسب کرده باشید.

منبع

https://www.jotform.com/blog/productivity-over-efficiency

مقالات پیشنهادی