مدت زمان تقریبی مطالعه: 12 دقیقه

همه چیز درباره پورتال جامع سازمانی

پورتال جامع سازمانی نیاز امروز همه سازمان هاست. آیا شما هم به دنبال استفاده از پورتال جامع سازمانی هستید؟ آیا با مهم ترین و اصلی ترین ویژگی این نرم افزار آشنایی دارید؟ به صورت کلی نرم افزار پورتال سازمانی نرم افزاری مهم و کاربردی است که به علت داشتن یک سری ویژگی های خاص و کلیدی طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

این پورتال می تواند به هوشمند شدن سازمان ها کمک بسزایی کند. توجه داشته باشید که در حال حاضر مدل های بسیار زیادی از انواع پورتال جامع سازمانی در دنیا موجود است. هر کدام از این مدل ها توسط یک سری تیم های خاص توسعه داده شده اند. برای اینکه به بالاترین سطح بازدهی و عملکرد سازمان خود برسید پیشنهاد می کنیم که به شرکت های فعال و برتر در زمینه پورتال جامع سازمانی مراجعه کنید.

در مقالات پیشین نادین سافت در مورد نرم افزار مدیریت کارهای شرکت و سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار – نادین سافت صحبت کردیم. در این مقاله به بررسی موارد زیر می پردازیم:

1- طراحی پورتال های جامع سازمانی

2- پورتال جامع سازمانی چه فوایدی برای سازمان ها دارد؟

3- انواع پورتال های جامع سازمانی

4- خدمات پورتال جامع سازمانی

5- پیاده سازی پورتال های جامع سازمانی

طراحی پورتال های جامع سازمانی

همانطور که در بالا گفته شد طراحی یک پورتال جامع سازمانی به گونه ای است که به هوشمند شدن و الکترونیکی شدن یک سازمان کمک می کند. پورتال یا درگاه جامع سازمانی با سایت تفاوت های زیادی دارد. پورتال جامع سازمانی به عنوان دریچه ای عمل می کند که خدمات و امکانات وسیعی را در خود جای داده است. کاربران با استفاده از یک پورتال جامع سازمانی می توانند به همه امکانات مورد نیازشان دسترسی داشته باشند.

پورتال های جامع سازمانی خیلی گسترده تر از یک وب سایت ساده بوده و باید با سایر قسمت های یک سازمان در ارتباط باشند. ارسال و دریافت مداوم اطلاعات و مدیریت خطا را می توان به عنوان چند مورد از ویژگی کلیدی یک پورتال جامع سازمانی شناسایی کرد. پروسه طراحی پورتال های جامع سازمانی خیلی پیچیده تر و دشوار تر از سایر نرم افزار ها یا وب سایت ها است.

پورتال جامع سازمانی
پورتال جامع سازمانی

بیایید تا یک مثال را در این زمینه بررسی کنیم. فرض کنیم یک سازمان بزرگ به سیستمی نیاز دارد که در آن همه کارکنان، مدیران، مشتریان، سهامداران و غیره می توانند به آن وارد شوند و همه امکانات مورد نیاز خود را مورد بررسی قرار دهند. بی شک از یک نرم افزار ساده و استاتیک در این زمینه نمی توان استفاده کرد.

جدا از نرم افزار های ساده ما نمی توانیم از سایت های ساده هم در این زمینه استفاده کنیم. با استفاده از پورتال جامع سازمانی شما به راحتی می توانید سطوح کاربری متنوعی را تعریف کنید. سپس نسبت به سطح کاربری به مخاطبین خود دسترسی های متنوعی بدهید. البته که طراحی پورتال حتما باید بر اساس نیاز های سازمان شما صورت گیرد.

پورتال جامع سازمانی چه فوایدی برای سازمان ها دارد؟

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که به صورت دقیق استفاده از یک پورتال جامع سازمانی چه فوایدی برای سازمان یا شرکت های مختلف دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پورتال ها ابزار های جامعی هستند که می توانند به ساده تر شدن و هوشمند تر شدن فرآیندهای موجود در سازمان کمک کنند.

در حالت عادی یک کارمند باید به واحد حسابداری مراجعه کند و درخواست مشاهده فیش حقوقی را به صورت شفاهی یا کتبی ثبت کند. در این مرحله مسئول حسابداری باید به صورت دستی یا با استفاده از کامپیوتر هوشمند خود اطلاعات مربوط به کارمند مورد نظر را بررسی کرده و فیش حقوقی را پرینت بگیرد. در این فرآیند هم چند برگه بدون دلیل مورد استفاده قرار گرفت و هم وقت زیادی صرف شد تا کارمند درخواست خود را ثبت کند و فیش حقوقی را دریافت کند.

ولی با استفاده از یک پورتال جامع سازمانی کارمند نیازی به صرف چند دقیقه یا چند ساعت وقت برای دریافت فیش حقوقی خود ندارد. او در عرض چند ثانیه و فقط با استفاده از یک کلیک ساده می تواند فیش حقوقی خود را دریافت کند. پس استفاده از پورتال جامع سازمانی به شرکت ها و سازمان های مختلف کمک می کند تا منابع خود را حفظ کنند و پروسه های مختلف را خیلی سریع تر مورد بررسی قرار دهند.

لازم به ذکر است که هر شرکت بسته به سطوح کاربری اش از امکانات متنوعی استفاده می کند. مثالی که ما آن را بررسی کردیم فقط مربوط به یک کارمند و دریافت فیش حقوقی بود. اگر بخواهیم آن را در ابعاد گسترده سازمانی بررسی کنیم متوجه می شویم که در یک روز کاری مقدار زیادی از وقت با ارزش افراد صرف انجام فرآیند های بیهوده ای می شود که می توان همه آنها را با چند کلیک ساده انجام داد!

پورتال جامع سازمانی
پورتال جامع سازمانی

انواع پورتال های جامع سازمانی

یک نرم افزار پورتال جامع سازمانی می تواند در دسته بندی ها و مدل بندی های متنوعی در اختیار کاربران قرار گیرد. اولین دسته بندی پورتال جامع سازمانی پردازش تصمیم است. این مدل از انواع پورتال به مدیران اجرایی، مدیران و تحلیل گران کمک می کند تا برای سازمان خود تصمیم های مهمی بگیرند.

توجه داشته باشید که این پورتال ها امکانات زیادی را در خود جای داده و استفاده از آنها مزایای زیادی دارد. این پورتال سطوح کاربری متنوعی داشته و با استفاده از الگوریتم های نسبتا پیچیده طراحی شده است. همین مسئله هم به آنها اجازه داده تا فعالیت های سنگین و دشوار را در عرض چند ثانیه به اتمام برسانند. توجه داشته باشید که این مدل از پورتال را می توان به عنوان رایج ترین مدل مورد استفاده قرار گرفته در دنیا شناسایی کرد.

پورتال جامع سازمانی پردازش مشارکتی را می توان به عنوان دومین مدل از انواع پورتال شناسایی کرد. به صورت کلی این مدل از انواع پورتال جامع سازمانی امکانات محدود تری را در خود جای داده است. این پورتال به جای دریافت سطوح کاربری مختلف و انجام پردازش های پیچیده طراحی ساده ای دارد.

کاربران و کارمندان با استفاده از این پورتال می توانند به راحتی اطلاعات کاری گروه خود را به اشتراک بگذارند. اطلاعاتی همچون مباحث اصلی، صورت جلسات، ایمیل ها، صمیم های جدید، یاد داشت ها و غیره با استفاده از این نرم افزار دسته بندی شده و توسط افراد یک تیم به اشتراک گذاشته خواهند شد.

در مورد پورتال سازمانی بیشتر بدانید:

پورتال سازمانی چیست؟ پورتال سازمانی؛ یک انتخاب یا ضرورت برای سازمانها

طراحی پورتال سازمانی – نادین سافت

خدمات پورتال جامع سازمانی

بی شک در صورتی که شما از بهترین انواع پورتال جامع سازمانی استفاده کنید و به شرکت های معتبر و فعال در زمینه طراحی و تولید پورتال های جامع سازمانی مراجعه نمائید می توانید به خدمات متنوعی هم دسترسی پیدا کنید. مشخص کردن دقیق خدمات قرار گرفته در یک پورتال جامع سازمانی کاری به شدت دشوار و تقریبا غیر ممکن است.

یک پورتال جامع سازمانی به گونه ای طراحی می شود تا همه نیاز های شما را در خود جای داده باشد. حتی خیلی از تیم های فعال در ایران نسبت به شخصی سازی پورتال های خود نیز اقدام می کنند. این مسئله به شما اجازه مدیریت و کنترل سازمان در ابعاد بزرگتری را ارائه می کند. ولی لازمه استفاده از همچین سیستمی به کار گیری خدمات بهترین تیم های فعال در این زمینه است.

انوع پورتال جامع سازمانی
انواع پورتال جامع سازمانی

پیاده سازی پورتال های جامع سازمانی

اگر شما هم به دنبال استفاده از یک پورتال جامع سازمانی هستید پیشنهاد می کنیم برای طراحی و تولید یک پورتال جامع سازمانی ابتدا تحقیق کنید و با مطالعه مقالات بلاگ ما در زمینه پورتال سازمانی اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید. همچنین توصیه ما به شما عزیزان این است که به شرکت های فعال و معتبر در زمینه طراحی پورتال جامع سازمانی مراجعه کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

استفاده از خدمات شرکت هایی همچون نادین سافت با تیم متخصص و حرفه ای در زمینه طراحی، تولید و سفارشی سازی پورتال جامع سازمانی می تواند نتایج مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد. نادین سافت مفتخر است که به عنوان یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین شرکت های فعال در زمینه پیاده سازی پورتال های جامع سازمانی خدماتش را با قیمت مناسب و شرایط ویژه ای در اختیار کاربران قرار می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سیستم ساز BPMS بر روی لینک زیر کلیک کنید:

سیستم ساز BPMS چیست؟ 18 مزیت اصلی آن برای سازمان ها و کسب و کار ها

جمع بندی

پورتال های جامع سازمانی به عنوان یکی از نیازهای اصلی سازمان ها محسوب می شود. طراحی، سفارشی سازی و پیاده ساده‌سازی پورتال جامع سازمانی به زیباسازی فرآیندها در راستای نیاز سازمان شما کمک می کند. همچنین یکپارچه‌سازی و انطباق پورتال جامع سازمانی با سامانه‌های موجود در سازمان شما و امکان استفاده از سیستم تایید هویت داخلی سازمان همراه با پیاده‌‍ سازی و اجرا فارغ از نوع سیستم عامل و پایگاه داده و مقیاس‌پذیری سامانه‌ها بر اساس تعداد بالای کاربران و حجم زیاد تراکنش‌ها از جمله مزایای استفاده از پوزتال های جامع سازمانی است.

اگر تاکنون برای سفارش یک پورتال جامع سازمانی اقدامی نکرده اید توصیه می کنیم هر چه زودتر برای طراحی و تولید یک پورتال سازمانی متناسب با نیازهای سازمان خود اقدام کنید.

مقالات پیشنهادی