مدت زمان تقریبی مطالعه: 15 دقیقه

پورتال سازمانی چیست؟ پورتال سازمانی؛ یک انتخاب یا ضرورت برای سازمانها

پورتال سازمانی چیست؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوال هستید مطالعه این مقاله را از دست ندهید. این مقاله یک راهنمای جامع برای افرادی است که می خواهند همه چیز را درباره پورتال سازمانی بدانند. افرادی که شک دارند سازمان آنها به پورتال سازمانی نیاز دارد و همه افرادی که از مزایای ارزشمند استفاده از پورتال سازمانی برای سازمان خود بی خبرند. در این مقاله به بررسی موضوعات زیر می پردازیم:

1- پورتال سازمانی چیست؟

2- نرم افزار پورتال سازمانی چیست؟

3- انواع پورتال‌‌های سازمانی

4- راه حل ها و پلتفرم های پورتال سازمانی

5- 5 پلتفرم برتر برای پورتال های سازمانی

6- 3 ویژگی اصلی یک پورتال سازمانی

7- چگونه نرم افزار سازمانی خود را توسعه دهیم؟

8- پورتال سازمانی سفارشی

9- پورتال سازمانی سفارشی چقدر برای شما هزینه دارد؟

10- چرا نادین سافت؟

11- معرفی تعدادی از محصولات پورتال سازمانی نادین سافت

طراحی پورتال سازمانی
طراحی پورتال سازمانی

پورتال سازمانی چیست؟

پورتال سازمانی یک سیستم داخلی غیرمتمرکز است که توسط سازمان‌ها، شرکت های بزرگ و متوسط به منظور برقراری ارتباط آسان بین مدیریت، کارکنان و کاربران / مشتریان استفاده می شود. پورتال های سازمانی برای مدیریت محتوا و توزیع محتوا نیز طراحی می شوند.

همه سازمان‌ها و شرکت های بزرگ در کار خود از پورتال های سازمانی استفاده می کنند، چرا؟ زیرا یک گردش کار موثر برای سازمان شما بدون داشتن پورتال سازمانی غیرممکن خواهد بود. بیایید بیشتر در این مورد صحبت کنیم که چرا پورتال های سازمانی مفید هستند و چه چیزی برای توسعه آنها لازم است؟ پس از آن مطمئن خواهید شد که آیا برای سازمان/ شرکت خود به یک پورتال سازمانی نیاز دارید یا خیر.

نرم افزار پورتال سازمانی چیست؟

پورتال سازمانی یک نرم افزار مبتنی بر وب برای یکپارچه سازی اطلاعات، افراد و دسترسی ها در داخل سازمان‌ها و شرکت ها‌ است. پورتال سازمانی همه داده ها را دسته بندی می کند و آنها را در یک رابط واحد برای همه بخش ها در دسترس قرار می دهد. توسعه پورتال سازمانی فرآیند جستجوی اطلاعات را آسان‌ می‌کند زیرا کارمندان/ کارکنان از طریق پورتالی که اطلاعات تجاری و برنامه‌های کاربردی را در یک مکان جمع‌آوری می‌کنند با یکدیگر تعامل دارند.

مطلب مرتبط: پیاده سازی فرآیندهای سازمانی و ۷ مرحله اصلی آن

از جمله مزایای کلیدی نرم افزار پورتال سازمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- تجربه کاربری مناسب
2- طراحی تعاملی
3- قابلیت راه‌اندازی برنامه وب سفارشی شده با برنامه های سازمان‌ها / شرکت ها به صورت آنلاین و فوری
4- انعطاف پذیری با قابلیت استقرار Cloud (کلود) یا فضای ابری و Hybrid (ترکیبی)

پرتال سازمانی
پورتال سازمانی

انواع پورتال های سازمانی

پورتال های سازمانی انواع مختلفی دارند. هر یک از آنها برای یک بخش خاص مناسب است. با نوشتن لیستی از ویژگی هایی که یک پورتال سازمانی مناسب باید داشته باشد به راحتی می توانید به امکانات و خدماتی که یک پورتال سازمانی قرار است به شما ارائه دهد پی ببرید.

1- مدیریت ارتباط با کاربران/مشتریان
2- مدیریت محتوا
3- پیگری زمانی فرآیندها/ درخواست ها
4- پیگیری سفارشات و درخواست های کاربران/مشتریان
5- تحلیل داده ها
6- گزارش نویسی
7- حسابداری
8- پایگاه داده
9- مدیریت چرخه عمر خدمات / محصولات/ تجهیزات
10- مدیریت زنجیره تامین
موارد ذکر شده در بالا تنها برخی از مهمترین مواردی هستند که باید در یک پورتال سازمانی مناسب وجود داشته باشند.

مطلب مرتبط: اتوماسیون خدمات مشتری و ۶ مزیت اصلی آن

راه حل ها و پلتفرم های پورتال سازمانی

یک پورتال سازمانی برای هر بخش از سازمان/ شرکت شما راه حلی دارد. اغلب چندین راه حل وجود دارد که می تواند برای سازمان شما استفاده شود. پورتال های سازمانی برای مدیریت فرآیندهای کاری داخلی استفاده می شوند و امکان ضبط و نمایش تمام داده ها را برای شما در یک مکان فراهم می کنند. بنابراین گردش کار سازمان شما ساده تر و بهینه تر خواهد شد.

این پورتال ها دارای سطوح متنوعی از کنترل دسترسی بوده و ایمن هستند. مدیران سازمان ها/ شرکت ها به راحتی می توانند سطوح دسترسی را برای گروه های خاصی از کارمندان تنظیم کنند و ایمنی داده ها را کنترل نمایند.

پورتال های سازمانی با ویژگی های مشابه و متفاوتی که دارند می توانند به راحتی در سازمان/ شرکت شما ادغام شوند. با این حال اگر می خواهید یک پورتال سفارشی با عملکردهای خاص داشته باشید بهتر است راه حل پورتال سازمانی /شرکتی خود را توسعه دهید.

پایه و اساس ساخت پلتفرم‌های سازمانی سفارشی شامل طراحی پورتال سازمانی با برخی ویژگی‌ها و عملکردها است که کاملاً سفارشی‌سازی شده و برای سازمان شما مناسب هستند. برای این فرآیند بهتر است از شرکت هایی کمک بگیرید که دارای تیمی از متخصصان و توسعه دهندگان با تجربه هستند و با ساخت انواع پورتال های سازمانی سفارشی و راه حل های نرم افزاری برای سازمان‌ها / شرکت‌ها سروکار دارند. علاوه بر این ابزارهای سیستم ساز BPMS نیز به شما این امکان را می دهند که اطلاعات دقیقی را بدست آورید و فرآیندهای سازمان خود را با دقت بیشتری اندازه گیری کنید.

مطلب مرتبط: سامانه مدیریت سازمان و ۱۳ قابلیت ویژه آن

پورتال شرکتی
پورتال شرکتی

5 پلتفرم برتر برای پورتال های سازمانی

1- پلتفرم پورتال رد هت JBoss

این یک پلتفرم کاربردی سازمانی منبع باز برای ساخت برنامه های جاوا و EE است. این پورتال مناسب برای ایجاد برنامه های کاربردی سفارشی شده و به طور گسترده مقیاس پذیر با عملکردی عالی است. این پلتفرم دارای طیف خاصی از ویژگی ها است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- پشتیبانی از پلتفرم جاوا اینترپرایز یا همان Jakarta EE 8

2- آسان تر کردن فرآیند توسعه

3- قابلیت استقرار انعطاف پذیر (امکان انتقال از استقرار سنتی به بستر ابری بدون بازنویسی کد DevOps)

4- قابلیت یکپارچه شدن با اکوسیستم Red Hat

5- قابلیت پشتیبانی Eclipse MicroProfile (اپلیکیشن های سازمانی / شرکتی جاوا را برای معماری میکرو سرویس ها بهینه سازی می کند). همچنین توسعه دهندگان می توانند از API های (Application Programming Interface) یا «رابط برنامه‌نویسی اپلیکیشن» Eclipse MicroProfile برای ایجاد برنامه های کاربردی مبتنی بر میکروسرویس استفاده کنند.

6- امکان استفاده از منابع قابل تطبیق برای بسیاری از برنامه ها

2- پورتال سازمانی SAP اس ای پی (Systems Applications and Products)

این پورتال سازمانی یک جزء از SAP NetWeaver است. برنامه SAP NetWeaver مهم‌ترین پلت‌فرم شرکت SAP محسوب می‌شود که توانایی پشتیبانی از تمامی برنامه‌ها و نرم‌افزارهای کاربردی این شرکت و حتی محصولات شرکت‌های دیگر را داراست.

این راه حل بهامکان دسترسی به منابع داده SAP و غیر SAP، برنامه های سازمانی، پایگاه های داده و سایر خدمات را برای شما فراهم می کند.

خرید پورتال سازمانی
خرید پورتال سازمانی

معماری پورتال SAP به شما این فرصت را می دهد تا یک پورتال مقیاس پذیر و امن برای سازمان خود ایجاد کنید. در اینجا لیستی از ویژگی های اصلی این پورتال را برای شما عزیزان آورده ایم:

1- کنترل دسترسی مبتنی بر نقش افراد در سازمان / شرکت

2- دسترسی آسان به فرآیندها و اطلاعات سازمانی/ تجاری از طریق نسخه دسکتاپ یا موبایل

3- قابلیت شخصی سازی (کاربران به سادگی می توانند پورتال خود را شخصی سازی کنند)

4- ایجاد محتوای از پیش تعریف شده و استفاده از سرویس گیرنده UI

5- امکان دسترسی به محتوای تعریف شده و لیست فرآیندهای تعریف شده

6- قابلیت راه اندازی برنامه های وب یکپارچه

3- پلتفرم شیرپوینت (SharePoint)

این پلتفرم مجموعه ای از محصولات و اجزای نرم افزاری مایکروسافت است که شامل برنامه های کاربردی وب برای همکاری، ایجاد پورتال های وب، ماژول های بازیابی اطلاعات در اسناد و سیستم های اطلاعاتی است. ویژگی های مهم شیرپوینت شامل موارد زیر است:

1- قابلیت اشتراک گذاری محتوا و فایل های خاصی که در داخل و خارج از سازمان/ شرکت شما است
2- قابلیت مدیریت محتوا با استفاده از ابرداده ها، کتابخانه ها، سوابق و خط مشی ها
3- امکان همکاری کاربران بر روی محتوا یا داده های منطبق
4- قابلیت اشتراک پیام ها در تمامی بخشهای سازمان / شرکت
5- قابلیت دسترسی به اطلاعات در دستگاه‌های Android، iOS و Windows
6- کمک به ایجاد گردش کار و هشدار برای خودکارسازی فرآیندهای کاری

4- پورتال IBM WebSphere

این پلتفرم یک راه حل نرم افزاری سازمانی/ شرکتی است که برای ساخت و مدیریت پورتال های وب استفاده می شود. این پورتال امکان دسترسی به محتوا و برنامه‌ها را فراهم کرده و تجربه کاربری مناسبی را برای شما فراهم می‌کند. WebSphere Portal جزء نرم افزار WebSphere است. ویژگی های اصلی این پورتال شامل موارد زیر است:

1- دارای چارچوب تجزیه و تحلیل وب

2- دارای قابلیت شخصی سازی

3- امکان ادغام WebSphere Portal و WCM (مدیریت مشتری مداری سازمانی CRM یا مدل جهانی WCM)

4- قابلیت احراز هویت مرحله به مرحله

5- پورتال مبتنی بر فضای ابری WebCenter

این پلتفرم، مدیریت سخت افزار و نرم افزار مبتنی بر ابر را ارائه می دهد و در سازمان ها / شرکت ها قابل استفاده است. این پورتال با کاهش هزینه ها، افزایش چابکی و کاهش پیچیدگی، نوآوری در فناوری اطلاعات و تحول در کسب و کار، ارزش افزوده زیادی را برای سازمان ها / شرکت ها به ارمغان می آورد. از ویژگی های اصلی این پلتفرم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1- کاهش هزینه ها
2- مدیریت کلیه فرآیندهای کسب و کار
3- مقیاس پذیری آسان

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پورتال سازمانی مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

پورتال سازمانی شما

پورتال سازمانی چیست؟

پورتال سازمانی خود را بسازید

3 ویژگی اصلی یک پورتال سازمانی

1- امنیت

امنیت به عنوان یک موضوع حیاتی در توسعه سازمان ها و شرکت ها است زیرا احتمال نقض داده ها بسیار زیاد است. (OWASP یا Open Web Application Security Project برای کمک به سازمان ها و ارائه دهندگان نرم افزار و اپلیکیشن ها و برنامه نویسان تحت وب ایجاد شده است تا با استفاده از آن بتوانند امنیت نرم افزار های خود را بهبود ببخشند).

همچنین OWASP توصیه هایی را درباره نحوه جلوگیری از سرقت داده های شما منتشر می کند و سطح امنیتی مناسبی را برای برنامه وب شما انتخاب می نماید. دسترسی به داده های سازمان شما باید محدود شود. این دسترسی ایمن می تواند دو سطح داشته باشد: خصوصی یا VPN و گروه خاصی از افراد.

2- دسترسی

اجرای سطوح متنوعی از دسترسی به اطلاعات برای کارکنان مختلف بسیار مهم است. آنها فقط در صورتی می توانند مجوز استفاده از سایر موارد اطلاعاتی را داشته باشند که مربوط به کار آنها باشد. همچنین یک ویژگی خوب ایجاد محدودیت در تعداد ابزارهایی است که می توانند به شبکه دسترسی داشته باشند.

3- قابلیت اطمینان

قابلیت اطمینان بخشی فنی پورتال شما باید کاملاً خوب کار کند. هر گزینه باید بدون خطا یا اشکال کار کند زیرا می تواند بر قابلیت اطمینان کسب و کار شما تأثیر بگذارد. دو راه برای شما وجود دارد که شامل استراتژی انعکاسی و یا مجازی سازی سرور است. استراتژی مجازی سازی سرور به این معنی است که کار چندین سرور روی یک سخت افزار انجام شود.

شرکت طراحی پورتال سازمانی
شرکت طراحی پورتال سازمانی

چگونه نرم افزار سازمانی خود را توسعه دهیم؟

اهداف مورد نظر پورتال سازمانی آینده شما باید به وضوح مشخص شود. قبل از شروع طراحی و ساخت نمونه اولیه باید تمام نکات زیر را در نظر بگیرید. چنین پروژه پیچیده ای تنها می تواند توسط یک شرکت حرفه ای دارای یک تیمی متخصص از مدیران پروژه، تحلیلگران تجاری، توسعه دهندگان و طراحان انجام شود. زیرا برای طراحی یک پورتال سازمانی باید تمام چالش های ممکن را پیش بینی کرد. استفاده از سیستم مدیریت محتوا (CMS) را برای مدیریت محتوای سازمانی (ECM) و مدیریت محتوای وب (WCM) فراموش نکنید.

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد امروزه استفاده از نرم افزارهای تحت وب نیز بسیار رایج است و به افراد اجازه می‌دهد تا عملکردهای مختلفی را انجام دهند. برای مصرف کنندگان این شامل ثبت سفارش، ایجاد لیست علاقه مندی ها و پرس و جو در مورد محصولات یا خدمات است که همه از طریق صفحات وب انجام می شود.

پورتال سازمانی سفارشی

وقتی شما از یک پورتال سازمانی آماده استفاده می کنید یا از مدلهای مبتنی بر پرداخت اشتراک می توانید آنچه را که نیاز دارید داشته باشید اما ممکن است چیزی که دوست دارید نداشته باشید. به عبارت دیگر پورتالهای سازمانی آماده با تمام ویژگی‌هایی که شما نیاز به داشتن آنها دارید آماده شده‌اند اما فاقد بسیاری از ویژگی‌های مناسب و خوب برای سازمان شما هستند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اغلب این ویژگی‌های کوچک اضافی هستند که سیستم شما را از سایرین متمایز می‌کنند و آن را کاربردی می‌سازند.

بنابراین وقتی شما توسعه نرم افزار سفارشی را انتخاب می کنید می توانید هر آنچه را که می خواهید داشته باشید. این مسئله بسیار مهم است زیرا بسیاری از سازمان ها /شرکت‌ها به ویژگی‌های خاصی نیاز دارند که برای پیشرفت و تجارت آنها حیاتی است اما چنین ویژگیهایی در پورتال های سازمانی آماده وجود ندارد.

کارمندان شما باید در مورد آنچه توسعه خواهید داد نظر خود را ارائه دهند. بنابراین لازم است که در گام اول کارکنان سازمان/شرکت خود را به عنوان مشتریان خود در نظر بگیرید زیرا در نهایت آنها کاربران نهایی پورتال سازمانی شما هستند. شما برای آنها محصولی می سازید تا گردش کار خود را بهینه سازی، ارتقا، به روز رسانی و نوآوری کنید. این به نفع شماست که کار آنها را آسان کنید. با این حال اکثر نرم افزارهای سازمانی دارای اشکالات زیادی هستند.

یکی از دلایل آن این است که سازمان ها / شرکت های بزرگ اغلب قدیمی هستند و نرم‌افزارهای آنها در طول سال‌ها به‌روزرسانی نمی‌شود. در نتیجه خلاص شدن از شر این نرم افزارها یا جایگزینی آنها سخت‌تر خواهد بود. نرم افزار شما چه یک چت گروهی باشد یا یک سیستم ردیابی کارمندان، راه حل نرم افزاری شرکت شما باید برای استفاده از آن آسان باشد. از جمله نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که طراحی پورتال سازمانی شما باید بصری باشد و معماری آن برای توسعه دهندگان ساده و آسان.

قیمت پورتال سازمانی
قیمت پورتال سازمانی

پورتال سازمانی سفارشی چقدر برای شما هزینه دارد؟

همانطور که قبلا ذکر کردیم نرم افزار سازمانی محصولی بسیار پیچیده است که قرار است صدها نفر از آن استفاده کنند. قیمت هر پورتال سازمانی متناسب با طیف گسترده ای از ویژگی های آن است. این سامانه قرار است که سال‌ها به شما خدمت کند، هزینه‌های شما را به حداقل برساند و فرآیندهای سازمان / شرکت شما را بهینه کند.

این سامانه باید زمان ارتباط شما را کاهش دهد و بسیاری مزایای دیگر. هر سازمان / کسب‌وکار متوسط ​​و بزرگ دارای نوعی سیستم (ERP ( Enterprise resource planning یا همان سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمان است و سازمان/ شرکت شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. در آینده شما به حدی رشد خواهید کرد که بدون داشتن نوعی پورتال اطلاعاتی سازمانی امکان فعالیت کارآمد برایتان وجود نخواهد داشت.

توصیه ما به شما این است که از ابتدا نرم افزار مناسبی داشته باشید. همچنین توصیه می کنیم به شرکت هایی مراجعه کنید که دارای یک تیم قوی متشکل از تحلیلگران کسب و کار، مدیران تعامل با مشتری و همچنین مهندسان ارشد نرم افزار هستند. به این ترتیب یک قیمت دقیق برای طراحی و توسعه پورتال سازمانی به شما ارائه می دهند که نشان می دهد پروژه شما چقدر هزینه دارد. نادین سافت یکی از شرکت های پیشرو در طراحی انواع پورتال سازمانی سفارشی متناسب با نیاز سازمان ها / شرکت ها است.

ما اینجا در نادین سافت با یک تیم قوی و حرفه ای متشکل از تحلیلگران کسب و کار، مدیران تعامل با مشتری و همچنین مهندسان ارشد نرم افزار بر فرآیند تخمین قیمت تاکید می کنیم تا اطمینان حاصل کنید که هر ویژگی مورد نظر شما برای طراحی و تولید پورتال سازمانی قبل از مرحله توافق همکاری با ما مشخص شده است. توسعه دهندگان پیشرو ما یک تخمین تقریبی از توسعه پورتال سازمانی شما تهیه می کنند و به این ترتیب همه چیز برای شما شفاف و روشن خواهد بود.

طراحی پورتال
طراحی پورتال

توسعه (MVP) Minimum Viable Product یا محصول حداقلی قابل توسعه

MVP به محصولی گفته می‌شود که در مقابل ریسک تولید ضریب بازگشت سرمایه بالایی دارد. MVP در واقع چرخه‌ای شامل ایده پردازی، تولید پروتوتایپ، پرزنتیشن، جمع‌آوری اطلاعات و تحلیل است. این پروسه تا زمانی که منجر به تولید محصولی شود که مطلوب بازار بوده و یا امکان توسعه نداشته باشد ادامه می‌یابد.

به شدت توصیه می کنیم که ابتدا MVP پورتال سازمانی خود را توسعه دهید. سپس آن را آزمایش کنید. همچنین لازم است که بعد از آزمایش، محصول خود را در سریع‌ترین زمان ممکن منتشر کنید تا بازخورد کاربران را دریافت نمائید و سپس توسعه را مطابق با نیازهای سازمان/شرکت، کارمندان و کاربران خود به صورت نهایی تنظیم کنید.

به این ترتیب کارمندان شما دقیقاً آنچه را که نیاز دارند به دست خواهند آورد. توسعه سفارشی پورتال سازمانی به این دلیل گزینه مطلوبی است که شما هر ویژگی که در یک پورتال نیاز دارید می توانید به راحتی داشته باشید زیرا هیچ محدودیتی برایتان وجود ندارد. وقتی شما با یک گزینه آماده پیش می روید انجام این به روز رسانی ها برایتان سخت تر است.

توسعه MVP به عنوان یک مدل راه اندازی برای جمع آوری بازخورد است. اشتباهاتی که امکان وقوع آنها وجود دارد را یاد خواهید گرفت. توجه داشته باشید که بدون دانستن اینکه چه چیزی موثر است و چه چیزی مفید نیست، ساختن پورتالی با ارزش واقعی و پایدار غیرقابل تصور است. MVP نشان می‌دهد که چه چیزی واقعاً کار می‌کند و در چه زمینه‌هایی می‌توانید آنها را بهبود بخشیده و استفاده کنید. پس از انتشار MVP به لطف بازخورد واقعی کاربران امکان اضافه کردن ویژگیهای موردنظر شما و همچنین سفارشی سازی و توسعه پورتال سازمانیتان به راحتی وجود خواهد داشت.

علاوه بر مواردی که در قسمت بالا ذکر شد استفاده از ابزارهای هوش تجاری هم به منظور طراحی داشبوردهای هوش تجاری، استقرار داشبوردهای هوش تجاری و راه اندازی داشبوردهای هوش تجاری سازمانی بسیار مفید خواهد بود.

مطلب مرتبط: فرآیندهای درون سازمانی و ۵ راه کار برای افزایش بهره وری سازمان شما

طراحی پورتال های سازمانی
طراحی پورتال های سازمانی

چرا نادین سافت؟

نادین سافت به عنوان یک شرکت پیشرو در طراحی، توسعه و سفارشی سازی پورتال سازمانی برای سازمان ها، شرکت ها و تمامی کسب و کارها است. امروزه شرکت های طراحی پورتال سازمانی زیادی وجود دارند. اما ما دلایل زیادی برای انتخاب نادین سافت داریم:

1- تیم متخصصان ما رویکردی فردی برای هر پروژه ارائه می دهند.

2- ما خدمات با کیفیت بالا و ارتباط مستمر ارائه می دهیم و مشتریان خود را در مورد هر مرحله جدید در توسعه راه حل های آنها مطلع می کنیم.

3- ما می دانیم که چگونه یک نرم افزار جدید را بدون مشکل و خطا در فرآیندهای کاری موجود ادغام کنیم.

4- اولویت اصلی ما امنیت بالای فرآیندهای تجاری و پاسخگویی به تمام خواسته های مشتریان است.

5- ما مدیریت هر مرحله از توسعه را ارائه می دهیم و به نیازهای مشتریان توجه زیادی می کنیم.

6- ساختن نرم افزاری که بتواند به راحتی در کسب و کار شما ادغام شود و در آینده مشکلی ایجاد نکند بسیار مهم است و ما به عنوان یک تیم مجرب می دانیم که چگونه آن را به طور دقیق و متناسب با شما و اهداف سازمانی و تجاری شما انجام دهیم.

بررسی های ما نشان می دهد که نرم افزارهای سازمانی آماده دارای مشکلات زیادی هستند. حتی بهترین آنها مانند Oracle و SAP به شدت مورد انتقاد هستند. یک گزینه بسیار بهتر این است که نرم افزار پورتال سازمانی سفارشی خود را توسعه دهید که دقیقاً نیازهای شما را برآورده کند و دقیقاً آنچه را که برای سازمان شما لازم است ارائه دهد. ما می توانیم یک نرم افزار پورتال سازمانی سفارشی برای سازمان/ شرکت شما طراحی و پیاده سازی کنیم.

معرفی تعدادی از محصولات پورتال سازمانی نادین سافت

1- سامانه اثر

سامانه اثر با هدف جمع آوری و یکپارچه‌سازی اطلاعات سینما، تلویزیون و هنرمندان ایران برای استفاده در فرآیندهای سازمانی و همچنین درگاهی به منظور نمایش برخی اطلاعات به عموم مردم ایجاد شده است. نادین سافت با تحلیل نیاز سازمان سفارش دهنده اقدام به طراحی راهکاری سفارشی و خاص مجموعه کرد تا پاسخی به تمام نیازها در این موضوع باشد.

سامانه اثر
سامانه اثر

2- سامانه ناظر (پورتال مدیریت فرآیندهای درون سازمانی)

این سامانه براساس تحلیل نیاز سازمان سفارش دهنده در راستای ایجاد سهولت و حذف مراحل بسیار و صرفه جویی در زمان، طراحی و پیاده سازی شد. سیستمی شدن یک فرآیند در سازمان موجب کاهش خطای انسانی و افزایش بهره‌وری می‌شود. سامانه ناظر با توجه به مراحل گردشکار و شبیه سازی جامع نیازمندی‌ها توانسته جایگزین قدرتمند برای فرآیندهای سخت و زمان بر گذشته باشد.

سامانه ناظر
سامانه ناظر

3- سامانه پارس (اتوماسیون و خدمات مشتریان)

سامانه پارس با هدف ساماندهی خدمات پس از فروش محصولات و باشگاه مشتریان شرکت سفارش دهنده تولید شد. خدمات یک فرآیند چند بخشی است. در یک سو به مشتریان باید بهترین سرویس ارائه شود؛ از سوی دیگر ارائه دهنده خدمت باید بدون دشواری خدمت خود را ارائه دهد و با اطمینان و آسانی هزینه را دریافت کند. در طرف دیگر مدیریت خدمات است که باید بدون دغدغه پشتیبان روند خمات مابین مشتری و ارائه دهنده خدمت باشد. سامانه پارس تمامی این نیازها را به راحتی برای این مجموعه برطرف کرده است.

سامانه پارس
سامانه پارس
طراحی سایت پورتال
طراحی سایت پورتال

جمع بندی

پورتال سازمانی شما شامل کلیه عملیات های داخلی و مکانیسم های ارتباطی در سازمان/ شرکت یا یک بخش است. با نرم افزار پورتال سازمانی خودتان یک اکوسیستم بسته ایجاد کنید تا از عملیات ها و فرآیندهای شما محافظت کند، بخش های مختلف مانند: حسابداری و پیگیری سفارشات مشتریان را به راحتی پیگیری کنید و عملکرد کارکنان خود را به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته نظارت نمائید.

اگر می خواهید یک پورتال سازمانی شخصی سازی کنید قطعا باید به شرکتی مراجعه کنید که دارای تیمی از متخصصان مجرب است تا به راحتی بتوانند یک پورتال مناسب برای سازمان/ شرکت شما ایجاد کنند و آن را در فرآیندهای کاریتان ادغام نمایند. با ما تماس بگیرید تا در مورد گزینه های احتمالی صحبت کنیم. تا آن زمان به این فکر کنید که چه فرآیندهایی در سازمان / کسب و کار شما می توانند و باید بهینه شوند، چقدر مایلید هزینه کنید و در چه زمانی نیاز دارید که پورتال سازمانی خود را سفارشی سازی کنید.

در مورد پورتال سازمانی بیشتر بدانید:

پورتال سازمانی

بهترین نرم افزار پورتال سازمانی

درباره CMS بیشتر بدانید

طراحی و بهبود فرآیندهای سازمانی و ۷ مزیت کلیدی آن

فرآیند سازمانی و ۹ ویژگی منحصر بفرد آن

طراحی وب سایت سازمانی و ۹ مزیت آن

سوالات متداول شما

1- طراحی و توسعه یک پورتال سازمانی سفارشی چقدر زمان می برد؟

مدت زمان توسعه و ادغام آن بستگی به عملکردها و مشخصاتی دارد که پورتال شما برای سازمان / شرکت شما نیاز دارد.

2- آیا سفارشی سازی یک پورتال سازمانی گران است؟
توسعه یک پورتال سازمانی سفارشی به یک تیم متخصص نیاز دارد که با توجه به نیاز پورتال سازمانی شما متفاوت خواهد بود.

3- چه نوعی از پورتال سازمانی برای سازمان/ شرکت شما بهترین انتخاب خواهد بود؟

انواع مختلفی از پورتال های سازمانی وجود دارد. انتخاب آن بستگی به اطلاعات، برنامه های کاربردی و حوزه تخصصی و کاری سازمان / شرکت شما دارد. برای انتخاب نوع پورتال سازمانی خود با ما تماس بگیرید تا الزامات و مشخصات حوزه کسب و کار و به ویژه سازمان / شرکت خود را تعریف کنید.

منبع

https://www.altamira.ai/blog/enterprise-software

مقالات پیشنهادی