مدت زمان تقریبی مطالعه: 20 دقیقه

سیستم ساز BPMS چیست؟ 18 مزیت اصلی آن برای سازمان ها و کسب و کار ها

سیستم ساز BPMS چیست؟ اگر می خواهید به این سوال مهم پاسخ دهید که سیستم ساز BPMS چه مزایایی برای سازمان و کسب و کار شما دارد تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در مقالات پیشین نادین سافت در مورد BPMS (مدیریت فرآیند کسب و کار) چیست؟ 3 دلیل که هر سازمانی به آن نیازمند است و DMS (سیستم مدیریت اسناد) و 4 ویژگی برتر آن صحبت کردیم در این مقاله به بررسی موارد زیر می پردازیم:

1- سیستم ساز BPMS چیست؟

2- سیستم BPMS

3- ویژگی های کلیدی سیستم ساز BPMS

4- استفاده از هوش مصنوعی در سیستم ساز BPMS

5- راه حل های سیستم ساز BPMS

6- ابزارهای سیستم ساز BPMS

7- پلتفرم‌های سیستم ساز BPMS

8- نرم افزار سیستم ساز BPMS

9- امکانات اصلی سیستم ساز BPMS

10- 18 مزیت اصلی سیستم ساز BPMS برای سازمان‌ها و کسب و کارها

11- نمونه سیستم ساز BPMS

12- ویژگیهای یک نرم افزار BPMS برای طراحی فرآیند های سازمانی

13- اهمیت استفاده از سیستم ساز BPMS

14- انواع مختلف سیستم ساز BPMS

15- مراحل اصلی سیستم ساز BPMS

16- بهترین سیستم ساز BPMS

17- نرم افزار BPMS ایرانی

18- سیستم ساز BPMS سازمان/ کسب و کار خود را سفارش دهید

19- تخصص نادین سافت طراحی و تولید سیستم ساز BPMS

20- دست آورد نادین سافت برای سازمان/ کسب و کار شما

21- سیستم ساز – نادین سافت

22- چرا نادین سافت

واقعیت این است که امروزه وجود نرم افزار مدیریت فرآیند کسب و کار، سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار، نرم افزار مدیریت وظایف سازمانی، نرم افزار مدیریت کارهای شرکت و در نهایت به هر عنوانی که بخواهید آن را تعریف کنید وجود یک سیستم مدیریت فرآیند برای سازمان/ کسب و کار شما ضروری و اجتناب ناپذیر است.

سیستم ساز BPMS
سیستم ساز BPMS

سیستم ساز BPMS چیست؟

سیستم ساز BPMS مخفف “Business Process Management Software” است. سیستم ساز BPMS در واقع ابزاری برای اجرای متدولوژی مدیریت برای بهبود فرآیندهای تجاری سازمان و کسب و کار شما از طریق شناسایی، مدل‌سازی، اتوماسیون، تحلیل و اندازه‌گیری عملکرد است.

مزیت کلیدی سیستم ساز BPMS این است که کاربران آن این فرصت را دارند که به طور فعال در بهبود فرآیندهای تجاری از طریق ابزارهای ساده و شهودی مشارکت کنند. مدل‌سازی فرآیندهای سازمان با استفاده از سیستم ساز BPMS امکان پذیر است.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این مزیت کلیدی به دلیل وجود این سه جزء امکان پذیر است:

1- وجود ابزار ساخت فرآیندها در سیستم ساز BPMS

2- امکان اجرای فرآیندها (طراحی و ساخت پلتفرم ها)

3- نظارت بر اجرای فرآیندها

سیستم BPMS

بی پی ام اس (BPMS) در واقع مخفف عبارت انگلیسی Business Process Management System است. به صورت ساده میتوان گفت که این نوع به معنای سیستم یا نرم افزار مدیریت فرآیند های کسب و کار است. سیستم BPMS به سازمانها و شرکت‌ها در طراحی، مدل سازی، اجرا و اتوماسیون فرآیندها کمک می‌کند. بنابراین میتوان گفت که سیستم BPMS مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را بهبود می بخشد تا یک هدف سازمانی تحقق پیدا کند.ب ب ب

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است سیستم BPMS به عنوان یک محصول فناوری از مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) پشتیبانی می کند. هدف اصلی این سیستم بهبود فرآیندهای کسب و کار است.

ویژگیهای کلیدی سیستم ساز BPMS


راه حل های سیستم ساز BPMS چیزی بیش از مدل سازی و خودکارسازی اجرای فرآیند کسب و کار است. عملکرد به همان اندازه مهم است که نظارت و تجزیه و تحلیل عمیق همه فرآیندهای تجاری در سازمان و شرکت شما دارای اهمیت است. علاوه بر این نظارت مستمر فرآیند، شناسایی و حذف گلوگاه های فرآیند بهینه سازی آنها بر اساس این شاخص ها پیچیده ترین کار ممکن است.

ابزارهای سیستم ساز BPMS به شما این امکان را می دهد که اطلاعات صحیح را بدست آورید و فرآیند را با دقت بیشتری اندازه گیری کنید. در سیستم Creatio چنین ابزاری یک گزارش فرآیند است. به لطف در دسترس بودن گزارش فرآیند، می‌توانید هر معیار عملکرد را ردیابی کنید و این داده‌ها را با استفاده از داشبورد تجسم کنید.

استفاده از هوش مصنوعی در سیستم ساز BPMS

مکانیزم پیشنهادی هوش مصنوعی به طور خلاقانه ای تنظیم نمودار فرآیند را برای کاربران با تجربه سرعت بخشیده و منحنی یادگیری را برای کاربران جدید بهبود می بخشد. این مکانیسم پیشنهادی برای هر کاربر به صورت جداگانه بر اساس تصمیمات قبلی آنها فراهم می کند. همچنین بهترین شیوه ها را برای راه اندازی فرآیند کسب و کار در Creatio و توصیه ها و پیشنهاداتی را برای شما ایجاد می کند.

ناگفته نماند که هوش تجاری (BI) یا Business Intelligence و استفاده از آن برای همه سازمان‌‍‌ها و کسب‌ و کارها در دنیای امروز از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا برای باقی ماندن در صحنه رقابت نیاز دارند که دید واضحی از همه داده‌های خود داشته باشند. بنابراین استفاده از هوش تجاری در سیستم ساز استفاده از هوش مصنوعی در سیستم ساز BPMS نیز از موارد ضروری و اجتناب ناپذیر است. استفاده از ابزارهای هوش تجاری در کنار مصورسازی داده و ماشین لرنینگ (machine learning) می تواند بهره وری سازمان ها و شرکت ها را تا حد زیادی افزایش دهد.

مدیریت پرونده پویا (DCM) یک رویکرد مبتنی بر نرم افزار برای مدیریت، بهبود و خودکارسازی عملیات است. مدیریت پرونده پویا DCM به کاربران امکان مدیریت فرآیندهای بدون ساختار را می دهد. کاربران می توانند به راحتی مراحل لازم را تغییر، حذف یا اضافه کنند. همچنین سیستم مراحل بعدی مورد نیاز برای دستیابی به بهترین نتایج فرآیند را به شما پیشنهاد می کند.

Creatio یک کتابخانه فرآیند آماده برای استفاده را ارائه می دهد. یک پلتفرم مناسب که در آن یک شرکت می تواند یک تفکیک کامل از گردش کار و فرآیندهای سازمان را ذخیره کند. گردش کار برای تیم‌هایی از بخش‌های مختلف قابل دسترسی است و دستورالعمل‌های دقیقی را در مورد نحوه انجام یک رویه از ابتدا تا انتها ارائه می‌کند. در اینجا فرآیندها را نیز می‌توان در صورت لزوم تغییر داد تا با نیازهای یک شرکت از طریق مقیاس‌بندی و پیشبرد تحول دیجیتال آن‌ها مطابقت داشته باشند. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که سیستم مدیریت محتوا (CMS) هم برای مدیریت محتوای سازمانی (ECM) و مدیریت محتوای وب (WCM) مورد استفاده قرار می گیرد.

نرم افزار مدیریت فرآیندهای سازمانی
نرم افزار مدیریت فرآیندهای سازمانی

راه حل های سیستم ساز BPMS

راه حل های سیستم ساز BPMS چیزی بیش از مدل سازی و خودکارسازی اجرای فرآیند کسب و کار شما است. عملکرد به همان اندازه مهم است که نظارت و تجزیه و تحلیل عمیق همه فرآیندهای تجاری در سازمان و شرکت شما دارای اهمیت است. علاوه بر این نظارت مستمر فرآیند، شناسایی و حذف گلوگاه های فرآیند، بهینه سازی آنها بر اساس این شاخص ها پیچیده ترین کار ممکن است.

ابزارهای سیستم ساز BPMS

ابزارهای سیستم ساز BPMS به شما این امکان را می دهد که اطلاعات صحیح را بدست آورید و فرآیندهایتان را با دقت بیشتری اندازه گیری کنید. در سیستم Creatio چنین ابزاری یک گزارش فرآیند است. به لطف در دسترس بودن گزارش فرآیند می‌توانید هر معیار عملکرد را ردیابی کنید و این داده‌ها را با استفاده از داشبورد تجسم کنید. بنابراین به شما چیزی بیش از مدل سازی و خودکارسازی اجرای فرآیند کسب و کار ارائه می دهد. نرم افزارهای تحت وب نیز برای به عنوان مجموعه ای از خدمات و عملکردهای آنلاین هستند که برای سازمان ها و کسب و کارها مزایای زیادی دارند.

مطلب مرتبط: نرم افزار مدیریت فرآیند کسب و کار

اتوماسیون آسان فرآیندهای کسب و کار با ابزارهای ساده و بصری توانایی مدیریت فرآیندهای بدون ساختار از طریق DCM، تجزیه و تحلیل عمیق عملکرد فرآیندهای کسب و کار، فرآیندهای مرتب سازی، سازماندهی و جستجوی فرآیندها در بخش کتابخانه کسب‌وکارها را برای همگام شدن با ساختارهای مدرن و محیط‌های تجاری در حال تغییر برای شما ممکن می سازد.

با استفاده از سیستم ساز BPMS امکان خودکار سازی فرآیندها به راحتی برای شما فراهم می شود. همچنین سیستم ساز BPMS به تعریف گردش کار و ایجاد فرآیندهایی برای وظایف با هر نوع پیچیدگی و خودکارسازی عملیات در چندین بخش سازمان ها / کسب و کارها به شما کمک می کند.

پلتفرم‌های سیستم ساز BPMS

پلتفرم‌های سیستم ساز BPMS فناوری اصلی را برای سازمان‌هایی که در حال تغییر دیجیتال هستند فراهم می‌کند و به آنها کمک می‌کند چرخه تحول خود را تسریع کرده، نوآوری کنند و سریع‌تر تطبیق دهند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تغییرات مکرر در فرآیندهای کسب و کار برای بازارهایی با محیط رقابتی بسیار رایج است. بسیاری از رویکردها و راه حل های نرم افزاری مختلف وجود دارند که به شما امکان می دهند فرآیندها را مطابق با شرایط کسب و کار در حال تغییر پویا تنظیم کنید.

با این حال امروزه کسب‌وکارها اغلب به یک کلاس جدید از سیستم‌ها با عنوان سیستم مدیریت فرآیند کسب‌وکار / راه‌حل (BPMS) روی آورده اند. این سیستم‌های BPM یک رویکرد فرآیند محور را برای مدیریت شرکت اعمال می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند که فرآیندهای کسب‌وکار خود را از ابتدا تا انتها خودکار کنید و در صورت نیاز به سرعت آنها را تغییر دهید.

با استفاده از سیستم ساز BPMS شما می توانید فرآیندهای کسب‌وکار جدید را اندازه‌گیری و آزمایش کنید و در حین جمع‌آوری اطلاعات از بهبود مستمر آنها پشتیبانی کنید. با این حال Creatio از قابلیت‌های اولیه BPMS استفاده می‌کند و امکان همگام‌سازی مدیریت فرآیندهای پویا را فراهم می‌نماید.

نرم افزار سیستم ساز BPMS

به طور کلی نرم افزار BPMS تنها ابزار برای اجرای یک متدولوژی مدیریتی جدید به نام BPM (Business Process Management) است که بخش تکنولوژیکی آن است. در زمینه فلسفه مدیریت BPMS ترکیبی از ایدئولوژی و نرم افزار برای مدیریت فرآیندهای کسب و کار است.

این رویکرد برای مدیریت اولین بار در سال 2000 ظاهر شد و جایگزین مهندسی مجدد فرآیندهای تجاری رایج شد که بسیار پیچیده بود و شامل بازاندیشی اساسی و بازسازی بنیادی فرآیندها بود. BPM به معنای بهبود مستمر فرآیندهای تجاری است و مفهوم آن بر اساس اصل تعامل نزدیک در تیم با سخت افزار و سایر سیستم ها است.

امکانات اصلی سیستم ساز BPMS

واقعیت این است که هر چقدر سازمان / کسب و کار شما بیشتر رشد کند فرآیندهای کسب و کارتان هم پیچیده تر خواهد شد. سیستم ساز BPMS در کنار امکانات اتوماسیون اداری پایه به سازمان / کسب و کار شما کمک می‌کند تا سریع و ساده تمامی فرم‌ها و فرآیندهای خود را الکترونیکی کنید.

در نتیجه خطای انسانی شما کاهش می یابد و به نیازهای مورد تقاضای ذینفعان، کاربران و مشتریان خود سریع‌تر پاسخ خواهید داد. با سیستم ساز BPMS می‌توانید تمامی فرآیندهای خود را در یک محیط بصری گرافیکی به صورت استاندارد طراحی و مدل سازی کرده و بهبود ببخشید. همچنین پورتال سازمانی به عنوان یک سیستم داخلی غیرمتمرکز توسط سازمان‌ها، شرکت های بزرگ و متوسط و به منظور برقراری ارتباط آسان و به موقع بین مدیریت، کارکنان و کاربران و مشتریان به کار گرفته می شود.

18 مزیت اصلی سیستم ساز BPMS برای سازمان‌ها و کسب و کارها

سیستم ساز BPMS برای سازمان ها/ کسب و کارها مزایای زیادی دارد که در این قسمت به بررسی برخی از این مزایای اصلی می پردازیم:

1- یکپارچگی با کارتابل های اتوماسیون اداری

2- طراحی و مدل‌سازی فرآیندهای سازمانی شما در محیطی گرافیکی و استاندارد BPMN2

3- فرآیند و فرم‌های سازمانی شما به صورت (Dragable) طراحی می شوند

4- امکان طراحی تمامی انواع فرم‌های سازمانی شما با استفاده از سیستم ساز BPMS وجود دارد

5- فرآیندهای سازمانی و کسب و کار شما می توانند به صورت نامحدود تعریف شوند

6- با استفاده از سیستم ساز BPMS امکان سفارشی‌سازی ساختار گرافیکی فرم‌های سازمانی شما وجود دارد

7- در سیستم ساز BPMS می توانید گروه‌های مختلف فرآیندهای سازمانی را دسته بندی کرده و زیر فرآیندهای مختلف و متنوعی را برای آنها تعریف کنید

8- شما می توانید برای دریافت اطلاعات در فرم‌ها از سیستم ساز BPMS استفاده کنید. BPMS از انواع داده های رشته‌ای، عددی، و فایل های شما پشتیبانی می کند.

9- از مزایای فوق العاده سیستم ساز BPMS این است که فراخوانی کاربران و چارت سازمانی تعریف شده در اتوماسیون اداری را همراه با تعیین سطح دسترسی به فرآیندها را برایتان امکان پذیر می سازد.

10- در سیستم ساز BPMS شما می توانید برای کارتابل مدیریت جریان کار در سیستم اتوماسیون اداری سازمان/ کسب و کار خود یک جانشین تعریف کنید.

11- سیستم ساز BPMS از معماری سرویس‌گرا SOA به طور کامل پشتیبانی می کند.

12- با استفاده از BPMS شما می توانید در سایر پایگاه داده‌ها اطلاعات خود را درج کنید. درج اطلاعات از طریق فراخوانی وب سرویس برای شما امکان پذیر است.

13- از دیگر مزایای سیستم ساز BPMS برای سازمان ها/ کسب و کارها میتوان به موارد زیر اشاره کرد: تعریف انواع شرط‌ها، انتساب‌ها با استفاده از مدل فرآیند سیستم ساز، پشتیبانی از JavaScript و امکان بارگذاری و استفاده از کتابخانه‌های JavaScript در فرم‌های سازمانی شما، همچنین در سیستم ساز BPMS قابلیت پشتیبانی از Sub-forms (فرم های فرعی) در درون یک فرم برای شما تعبیه شده است.

14- افزایش سرعت کارها و انجام فرآیندهای سازمانی با استفاده از سیستم ساز BPMS براساس زمانبندی تعیین شده درTimer

15- استفاده از سیستم ساز BPMS مزایای زیادی برای بهینه سازی فرآیندهای سازمانی شما دارد. شما می توانید از قابلیتهای متنوع سیستم ساز برای بهینه سازی روند انجام فرآیندهای اتوماسیون اداری در سازمان / کسب و کار خود استفاده کنید این قابلیتها شامل: Import و Export کردن فرم‌ها، Import و Export کردن فرآیندها و یکپارچه سازی کاربران با LDAP و Active Directory از طریق اتوماسیون اداری است.

16- از دیگر مزایای کاربردی سیستم ساز BPMS واکنش‌گرا بودن نرم‌افزار (Responsive) سیستم ساز و محدود نکردن کاربران به سیستم عامل ویندوز به مرورگری خاص و حتی کامپیوتر است.

17- شما می توانید برای انجام فرآیندهای خود از قابلیتهای جدید در قالب افزونه (پلاگین) استفاده کنید و با بهره گیری از گزینه گزارش‌ساز جهت ساخت گزارش‌های تخصصی و بسیار کاربردی استفاده نمائید.

18- دسته‌بندی و مدیریت آسان کاربران، گروه‌ها و بخشهای مختلف سازمان شما با استفاده از سیستم ساز BPMS به راحتی امکان پذیر است.

نرم افزار BPMS
نرم افزار BPMS

نمونه سیستم ساز BPMS

سیستم ساز BPMS نسخه های خارجی زیادی دارد ولی نمونه های بومی آن نیز وجود دارد. فرم‌ساز مدیریت فرآیندهای نادین سافت به عنوان یکی از نمونه های بومی شده نرم‌افزار های جهانی سیستم ساز BPMS است.

پروسس‌میکر (ProcessMaker) به عنوان یکی از بهترین نرم‌افزارهای BPMS متن باز دنیاست که در اختیار عموم قرار گرفته است. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که نمونه های خارجی سیستم ساز BPMS برای کاربران ایرانی محدودیت های زیادی دارد بنابراین سازمان ها و کسب و کارهای ایرانی باید از نمونه های بومی شده و ساخت شرکت های داخلی استفاده کنند.

ویژگیهای یک نرم افزار BPMS برای طراحی فرآیندهای سازمانی

۱- متن باز بودن سیستم ساز

2- قابلیت توسعه نرم افزار BPMS توسط هر شخص یا هر سازمانی

3-واکنش گرا بودن نرم افزار سیستم ساز به معنای سازگار بودن با دسکتاپ، تبلت، موبایل

4- دارا بودن نسخه تحت وب و موبایل (اندروید، ای او اس) به صورت یکپارچه

5- قابلیت طراحی فرآیندها توسط استفاده کننده فرآیند

۶- قابلیت پشتیبانی از برخی از نمادهای استاندارد BPMN2

۷- کنترل کامل بروی کارها از خارج از سیستم با REST

۸- تولید انوع گزارشات و نمودار های مدیریتی

۹- قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی و تقویم فارسی

اهمیت استفاده از سیستم ساز BPMS

در دنیای امروز استفاده از سیستم ساز BPMS برای سازمان ها و کسب و کارها از اهمیت زیادی برخوردار است. زمانی که فرآیندهای تجاری ضعیف سازماندهی نشده و سیستماتیک باقی بماند می تواند منجر به آشفتگی فرآیندهای شما شود. به طور کلی در سطح فردی افراد تنها یک بخش از فرآیند را مشاهده می کنند و تنها تعداد کمی از کاربران و افراد می توانند اثرات یک فرآیند، شروع و پایان فرآیند، داده های کلیدی مورد نیاز و ناکارآمدی های بالقوه موجود را بررسی کرده و ببینند.

اگر علاقه دارید که سازمانی پویا، منظم، ساختارمند و هدفمند داشته باشید لازم است که از سیستم ساز BPMS استفاده کنید زیرا فرآیند های آشفته که نرم افزار BPMS از آن جلوگیری می کند به کسب و کارها آسیب میزند و منجر به ایجاد زیانهایی جبران ناپذیر برای سازمان / کسب و کار شما می شود:

1- تلف شدن زمان

2- خطاهای بیشتر

3- کاهش بهره وری

4- کمبود داده

5- کارمندان بی روحیه

شما با به کارگیری سیستم ساز BPMS به عنوان نرم افزار مدیریت فرآیند کسب و کارتان در سازمان ها می توانید فرآیند های خود را بهبود بخشیده و تمام جنبه های فرآیندهای خود را به صورت بهینه حفظ کنید.

مطلب مرتبط: همه چیز درباره سیستم ساز BPMS

انواع مختلف سیستم ساز BPMS

نرم افزار های BPMS را می توان بر اساس هدف کاربران طبقه بندی می شود. در این قسمت 3 نوع نرم افزار سیستم ساز BPMS را معرفی کرده و مورد بررسی قرار می دهیم:

1- BPMS یکپارچه

این نوع از سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار فرآیند هایی را مدیریت می کند که بین سیستم های موجود شما (مانند نرم افزار ERP) بدون دخالت انسانی استفاده می شود. این نوع از سیستم های مدیریت فرایند کسب و کار در واقع با محوریت یکپارچه سازی، اتصالات گسترده و دسترسی API می توانند فرآیند هایی را ایجاد می کنند که فرآیندها را سریع اجراء می کنند.

2- BPMS انسان محور

این سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار که به صورت انسان محور تعریف شده است شامل فرآیندهایی است که توسط انسان اجرا می شوند. در این نوع سیستم تاییدیه ها و وظایف مختلف باید توسط افراد انجام شود. این پلتفرم ها در روابط کاربری دوستانه، اعلان های آسان و ردیابی سریع می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

3- BPMS سند محور

این نوع از سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که یک سند ( یک قرارداد یا یک توافق نامه) در روند انجام فرآیند باشد. مسیریابی، قالب بندی، تایید و امضای سند در جریان کار فعال می شود. همچنین به طور کلی نرم افزار سیستم ساز BPMS می تواند عناصر هر یک از این موارد را با هم ترکیب کند.

مدیریت فرآیند سازمانی
مدیریت فرآیند سازمانی

مراحل اصلی سیستم ساز BPMS

سیستم ساز BPMS دارای مراحل گوناگونی است که در این بخش هر یک از این مراحل را برای آشنایی شما عزیزان آورده ایم:

1- شناسایی فرآیندها

2- مدلسازی وضعیت موجود فرآیندها

3- تحلیل فرآیندها

4- بازطراحی فرآیندها

5- پیاده­ سازی فرآیندها

6- کنترل و پایش فرآیندها

بهترین سیستم ساز BPMS

در این قسمت لیست برخی از نرم افزارهای سیستم ساز BPMS خارجی را که دارای کیفیت مناسبی هستند ارائه کرده ایم:

۱-  نرم افزار Activiti BPMS

۲-  نرم افزار Cummunda BPMS

۳-  نرم افزار Bonita BPMS

۴- نرم افزار ProcessMaker

۵- نرم افزار Bizagi

۶- نرم افزار Oracle BPM

مطلب مرتبط: سیستم BPM

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که

بهترین نرم افزار BPMS کدام است؟

به طور کلی میتوان گفت که بهترین BPMS با توجه به امکانات و قابلیت های مورد نظر شما تعریف می شود. در حال حاضر نرم افزارهای BPMS خارجی و ایرانی امکانات زیادی را به مشتریان خود ارائه می دهند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ارزیابی نرم افزارهای BPMS با بررسی مهم ترین شاخص های آنها امکان پذیر است. از جمله این شاخصها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

قابلیت پشتیبانی از BPMN: برای یک نرم افزار BPMS برخورداری از قابلیت پشتیبانی از پترن ها و الگوهای استاندارد BPMN2 اهمیت زیادی دارد زیرا شما نمی توانید فرآیندهای یک سازمان یا شرکت را با فلوچارت مدلسازی کنید.

قابلیت پشتیبانی از DMN : DMN به عنوان یکی از سه استاندارد اصلی مدلسازی فرآیند محسوب می شود. مدلسازی تصمیمات با BPMN بدون استفاده از DMN دارای پیچیدگی ­هایی است. این مدل در واقع به عنوان یک روش استاندارد برای توصیف و مدلسازی تصمیم گیری های قابل تکرار در سازمان شما است.

قابلیت کاربرپسند بودن در ساخت فرآیندهای سازمانی: کاربر پسند بودن از ویژگیهای بسیار مهم و کاربردی در نرم افزارهای BPMS محسوب می شود. در یک نرم افزار کاربرپسند شما باید بتوانید یک فرآیند را در کمتر از ۳۰ دقیقه ساخته و اجرا کنید.

قابلیت پشتیبانی گسترده: نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که قابلیت دریافت پشتیبانی و امکان ارتقاء و بروزرسانی نرم افزار BPMS اهمیت زیادی دارد. زیرا پشتیبانی محدود ریسک پروژه شما را تا حدود زیادی افزایش میدهد.

بنابراین در هنگام انتخاب نرم افزار BPMS حتما به قابلیت پشتیبانی آن توجه ویژه ای داشته باشید. بسیاری از نرم افزارهای ایرانی BPMS از جمله BPMS – نادین سافت از قابلیت پشتیبانی گسترده برخوردار است.

نرم افزار BPMS ایرانی

نرم افزار BPMS ایرانی نادین سافت با زیرساخت مبتنی بر وب، به صورت کاملا بومی و دانش بنیان طراحی و پیاده سازی شده است. نادین سافت مفتخر است که به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه طراحی و تولید BPMS ایرانی تمامی امکانات یک سیستم ساز BPMS را به شما عزیزان اراده کند. این نرم افزار ایرانی با هدف ارائه قابلیت های یک نرم افزار BPMS بر مبنای استاندارد BPMN2 توسعه داده شده است.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که سازمان ها و شرکت ها می توانند به راحتی با استفاده از این نرم افزار فرآیند های سازمانی خود را با کمترین هزینه و زمان مکانیزه کنند. نرم افزار bpms ایرانی نادین سافت در واقع یک سیستم ساز مبتنی بر فرآیند برای سازماندهی فرآیندهای سازمانی شما است.

سیستم ساز BPMS سازمان/ کسب و کار خود را سفارش دهید

نکته مهمی که در استفاده از سیستم ساز BPMS خارجی باید به آن توجه کنید این است که این نرم افزارها در ایران دارای پشتیبانی محدود هستند. همچنین وقتی شما برای سازمان/ کسب و کار خود از یک سیستم ساز BPMS با کیفیت پایین استفاده می کنید به دلیل بسته بودن کد نرم افزار و محدود بودن دریافت پشتیبانی مشکلات زیادی در زمان استفاده از نرم افزار خواهید داشت.

این محدودیت ها در حین استفاده از سیستم ساز BPMS هم برایتان دردسر ساز خواهند شد زیرا شما نیاز دارید که تنها از طریق همان شرکت خارجی پشتیبانی شوید و ارتقاء و بروزرسانی نرم افزار شما نیز باید توسط همان شرکت انجام شود و این ریسک پروژه شما را تا حدود زیادی افزایش می دهد.

شرکت های ایرانی زیادی هستند که ممکن است بخواهند از سیستم ساز BPMS استفاده کنند ولی مشکل اساسی که انتخاب سیستم ساز BPMS دارد این است که وقتی شما برای سازمان / کسب و کار خود از فلان نرم افزار BPMS استفاده می کنید آن شرکت دیگر قادر به ارائه خدمات و پشتیبانی مناسب در ایران به شما نیست.

بله درست حدس زدید واقعیت این است که سیستم ساز BPMS سازمان / کسب و کار شما لازم است که دارای کیفیت بالا و پشتیبانی قوی، همه جانبه و در دسترس باشد. حالا تکلیف شما چیست؟ تکلیف شما این است که در انتخاب سیستم ساز BPMS مناسب بسیار دقت کنید و به شرکتی مراجعه کنید که خدمات با کیفیت و تخصصی به شما ارائه میکند و پیدا کردن چنین شرکتی اصلاً کار سختی نخواهد بود.

از نظر بسیاری از متخصصین نرم افزار شرکت های ایرانی تولید کننده مدیریت فرآیند (BPMS) دارای تخصص کافی در این زمینه هستند و محصولات سفارشی این شرکت ها دارای کیفیتی مشابه سیستم ساز BPMS خارجی است.

مطلب مرتبط: سیستم ساز BPMS برای کسب و کار شما

تخصص نادین سافت طراحی و تولید سیستم ساز BPMS

نادین سافت به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه طراحی، تولید انواع سیستم ساز BPMS بر اساس نیاز مشتری و به صورت سفارشی است. نادین سافت با یک تیم تخصصی در این زمینه با تحلیل دقیق نیاز و پیاده‌سازی راهکار مناسب، مدیران کسب و کارها را در این مسیر آسوده می‌کند.

توجه داشته باشید که مجموعه های موفق از جمع آوری، مدیریت اطلاعات و تحلیل داده‌هایشان ارزش آفرینی میکنند و همین عامل باعث پیشی گرفتن آنها از رقبایشان می‌شود. در سازمان‌ها و مراکز بزرگ پراکندگی داده‌ها، ناهمگنی و ناکاملی، حجم بالا و امنیت داده‌ها چالش‌های همیشگی است.

نادین سافت با تکیه بر تجربیات و تکنولوژی‌های روز، راهکارهای جامع و مطمئنی را برای شما فراهم خواهد کرد؛ تا با آسودگی خاطر از سد چالش های عدم یکپارچگی، مدیریت، حفظ و استفاده اطلاعات گذر کنید. لطفا دقت کنید که برخی از شرکت های نرم افزاری اقدام به توسعه نرم افزارهای مدیریت جریان کار (WFMS) نموده و آنرا به جای نرم افزاری مدیریت فرآیند (نرم افزار BPMS) ارائه می کنند. بین سیستم های BPMS واقعی و با کیفیت و سیستم های جریان کار تفاوت های زیادی وجود دارد.

معمولاً فرایندهای ساده و نه چندان پیچیده را میتوان با WFMS ها یا سیستم های گردش کار پیاده سازی کرد و اگر فرآیندها پیچیده باشند باید اقدام به کدنویسی کرد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که معمولاً بسیاری از فرآیندهای سازمان ها وضعیت ساده ای ندارند و پیاده سازی آنها در مواردی که از WFMS استفاده میشود دشوار است.

معمولاً بر خلاف نرم افزارهای BPMS، نرم افزارهای گردش کار قواعد کسب و کاری ساده را پوشش می‎دهد.

رویکرد سیستم های گردش کار برخلاف نرم افزارهای مدیریت فرآیند وظیفه ‎ای است نه فرآیندی در نتیجه به عنوان ابزار مناسبی برای فرآیند محور کردن سازمان ها به شمار نمی رود.

همچنین امکان برقراری ارتباط با پایگاه‎ های داده سیستم‎های دیگر توسط سیستم های گردش کار به راحتی و سادگی امکان‎پذیر نیست. بنابراین شما برای سازمان/ کسب و کار خود نیاز به سیستم ساز BPMS دارید.

اگر می خواهید پاسخ این سوال را بیابید که چرا پورتال سازمانی نیاز امروز سازمان هاست بر روی لینک زیر کلیک کنید:

پورتال سازمانی چیست؟ پورتال سازمانی؛ یک انتخاب یا ضرورت برای سازمانها

BPMS
BPMS

دست آورد نادین سافت برای سازمان / کسب و کار شما

1- ساده‌سازی و زیباسازی فرآیندها در راستای نیاز کارفرما

2- یکپارچه‌سازی و انطباق با سامانه‌های موجود در سازمان

3- امکان استفاده از سیستم تایید هویت داخلی سازمان

4- پیاده‌‍سازی و اجرا فارغ از نوع سیستم عامل و پایگاه داده

5- مقیاس‌پذیری سامانه‌ها بر اساس تعداد بالای کاربران و حجم زیاد تراکنش‌ها

6- سرعت زیاد توسعه و تحویل به همراه امنیت بسیار بالا محصول

سیستم ساز – نادین سافت

به طور کلی سیستم ساز به عنوان یک ابزار قدرتمند برای مدیریت فرآیندهای سازمانی محسوب می شود. با استفاده از سیستم ساز شما می توانید با کمترین هزینه سامانه های اطلاعاتی و نرم افزارهای کاربردی با کیفیت بسیار بالا را مطابق با نیاز سازمان خود ایجاد کنید. شما می توانید به راحتی تمامی فرآیندهای سازمانی خود را پس از تحلیل نیازهای خود، به سادگی پیاده سازی کنید و آنها را به صورت یکپارچه سازماندهی نمائید. فراموش نکنید که استفاده از یک سیستم ساز قدرتمند سازمان شما را به سمت توانمندتر شدن در ارائه محصولات و خدمات خود سوق میدهد.

با توجه به اینکه در سازمان ها کارها به صورت فرآیند محور و وظیفه محور انجام میشوند.یک نرم افزار BPMS به راحتی میتواند کارهای فرآیند محور شما را پوشش دهد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر کاری وظیفه محور باشد قابلیت پیاده سازی با BPMS نخواهد داشت.

اگر نرم افزار BPMS شما مجهز به سیستم ساز باشد به راحتی میتوانید تمامی کارهای فرآیند محور و غیر فرآیند محور سازمان خود را پوشش دهید.

نرم افزارهای BPMS که مبتنی بر سیستم ساز هستند به شما کمک می کند تا فرآیندهای سازمانی خود را با بهترین عملکرد و کیفیت ممکن اجرا نمائید.

سیستم ساز نادین سافت به عنوان یک سیستم ساز پیشرفته قابلیت ها و ویژگیهای گوناگونی را به شما عزیزان ارائه می دهد. با راه اندازی سیستم ساز نادین سافت در سازمان خود می توانید زیر سیستم های مختلف را بر اساس نیاز خود به راحتی تغییر دهید. از جمله قابلیت های سیستم ساز نادین سافت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1- قابلیت ایجاد فرم های جدید

2- قابلیت تغییر فرم های موجود

3- امکان ساخت فیلد های جدید و ایجاد ارتباط بین ماژول های مختلف سیستم

4- قابلیت تعریف فرآیند های کاری خودتان با خصوصیات و ویژگیهای مورد نظرتان در سیستم

چرا نادین سافت؟

در نادین سافت خلاقیت، تعهد و پویایی اصل است. تعهد نادین سافت، مسئولیت‌پذیری در به خدمت گرفتن تکنولوژی برای افزایش کیفیت و لذت کار شماست. تخصص نادین سافت، طراحی، پیاده‌سازی و پشتیبانی حرفه‌ای نرم‌افزارهای تحت وب و سفارشی، انواع سیستم ساز BPMS بر اساس نیاز شماست.

امروزه نرم‌افزارها عضو ثابت اکثر شرکت‌ها و سازمان‌ها هستند؛ لذا برخط کردن تمامی کارها موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود. نادین سافت پاسخ‌گوی انواع نیازهای شما با طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌های نرم‌افزاری خواهد بود تا افزایش بهره‌وری، کیفیت و لذت کار در شرکت‌ها و سازمان‌های آینده‌نگر را ایجاد کند. صمیمیت ایجاد شده با مشتریان و کارفرماها، باعث شکوفایی خدمات باکیفیت و نوآورانه شده و همکاری مستمر و طولانی، گویای اعتماد و رضایت مشتریان و کارفرمایان از نادین سافت است.

برای استفاده از خدمات مدیریت فرآیندهای سازمانی، هوش سازمانی و یکپارچه‌سازی و مدیریت اطلاعات کافی است با نادین سافت تماس بگیرید.

مطلب مرتبط: راهنمای کامل سیستم ساز BPMS

جمع بندی

نادین سافت هر نوع نیازی که سازمان/ کسب و کار شما در زمینه سیستم ساز BPMS داشته باشد با استفاده از راهکارهای تحت وب پوشش می‌دهد. ما با همراهی خود شما بهترین راه حل را خلق می‌کنیم. طراحی و تولید سفارشی نرم افزار BPMS، سیستم ساز BPMS، فرم ساز BPMS، نرم افزار گردش کار BPMS، سیستم اتوماسیون اداری تخصص ما در نادین سافت است.

از کسب‌و‌کارهای کوچک تا سازمان‌های بزرگ؛ وب‌سایت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین تا پورتال‌ها و سامانه‌های بزرگ سازمانی؛ جمع آوری، مدیریت و یکپارچکی داده‌های، داده‌کاوی و نمایش آنها تا کسب دانش و اطلاعات در این زمینه با استفاده از هوش مصنوعی همه و همه در دپارتمان‌های مختلف نادین سافت ارائه می‌شود. با ما در ارتباط باشید.

منبع

https://www.creatio.com/bpms

مقالات پیشنهادی