مدت زمان تقریبی مطالعه: 15 دقیقه

پورتال سازمانی چیست؟ پورتال سازمانی؛ یک انتخاب یا ضرورت برای سازمانها

پورتال سازمانی چیست؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوال هستید مطالعه این مقاله را از دست ندهید. این مقاله یک راهنمای جامع برای افرادی است که می خواهند همه چیز را درباره پورتال سازمانی بدانند. افرادی که شک دارند سازمانشان به پورتال سازمانی نیاز دارد یا نه و همه افرادی که از مزایای ارزشمند استفاده از پورتال سازمانی برای سازمان خود بی خبرند. در این مقاله به بررسی موضوعات زیر می پردازیم:

1- پورتال سازمانی چیست؟

2- نرم افزار پورتال سازمانی چیست؟

3- انواع پورتال‌‌های سازمانی

4- راه حل ها و پلتفرم های پورتال سازمانی

5- 5 پلتفرم برتر برای پورتال های سازمانی

6- 3 ویژگی اصلی یک پورتال سازمانی

7- چگونه نرم افزار سازمانی خود را توسعه دهیم؟

8- پورتال سازمانی سفارشی

9- پورتال سازمانی سفارشی چقدر برای شما هزینه دارد؟

10- چرا نادین سافت؟

11- معرفی تعدادی از محصولات پورتال سازمانی نادین سافت

12- جمع بندی

طراحی پورتال سازمانی
طراحی پورتال سازمانی

پورتال سازمانی چیست؟

به طور کلی پورتال سازمانی یک سیستم داخلی غیرمتمرکز است که توسط سازمان‌ها، شرکت های بزرگ و متوسط به منظور برقراری ارتباط آسان و به موقع بین مدیریت، کارکنان و کاربران و مشتریان به کار گرفته می شود. پورتال های سازمانی برای مدیریت محتوا و توزیع محتوا نیز طراحی شده اند.

همه سازمان‌ها و شرکت های بزرگ در کار خود از پورتال های سازمانی استفاده می کنند. شاید تعجب کنید که چرا؟ یک گردش کار موثر بدون داشتن پورتال سازمانی غیرممکن خواهد بود. بیایید بیشتر در این مورد بحث کنیم که چرا و چگونه پورتال های سازمانی مفید هستند و همچنین چه چیزی برای توسعه آنها لازم است. پس از آن احتمالاً مطمئن خواهید شد که آیا برای سازمان/ شرکت خود به آن نیاز دارید یا خیر.

نرم افزار پورتال سازمانی چیست؟

پورتال سازمانی یک نرم افزار مبتنی بر وب برای یکپارچه سازی اطلاعات، افراد و دسترسی ها در داخل سازمان‌ها و شرکت ها‌ است. پورتال سازمانی همه داده ها را دسته بندی می کند و آنها را در یک رابط واحد برای همه بخش ها در دسترس قرار می دهد. توسعه پورتال سازمانی فرآیند جستجوی اطلاعات را آسان‌ می‌کند زیرا کارمندان/ کارکنان از طریق پورتالی که اطلاعات تجاری و برنامه‌های کاربردی را در یک مکان جمع‌آوری می‌کنند با محتوای مربوطه تعامل دارند.

مطلب مرتبط: پیاده سازی فرآیندهای سازمانی و ۷ مرحله اصلی آن

از جمله مزایای کلیدی نرم افزار پورتال سازمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- تجربه نسبتا ساده و کاربر پسند
2- طراحی تعاملی
3- راه‌انداز برنامه وب سفارشی شده با برنامه های سازمان‌ها / شرکت ها به صورت آنلاین و فوری
4- انعطاف پذیری با استقرار Cloud (کلود) یا فضای ابری و Hybrid (ترکیبی)

پرتال سازمانی
پرتال سازمانی

انواع پورتال های سازمانی

پورتال های سازمانی انواع مختلفی دارند. هر یک از آنها برای یک بخش خاص مناسب است. با نوشتن لیستی از ویژگی هایی که پورتال اطلاعات سازمانی شما قرار است داشته باشد به راحتی می توانید به امکانات و خدماتی که یک پورتال سازمانی قرار است به شما ارائه دهد پی خواهید برد. مانند این :

1- مدیریت ارتباط با کاربران/مشتریان
2- مدیریت محتوا
3- پیگری زمانی فرآیندها/ درخواست ها
4- پیگیری سفارشات و درخواست های کاربران/مشتریان
5- تحلیل داده ها
6- گزارش نویسی
7- حسابداری
8- پایگاه داده
9- مدیریت چرخه عمر خدمات / محصولات/ تجهیزات
10- مدیریت زنجیره تامین
موارد ذکر شده در بالا تنها برخی از محبوب ترین چیزهایی هستند که باید در یک پورتال سازمانی وجود داشته باشند.

مطلب مرتبط: اتوماسیون خدمات مشتری و ۶ مزیت اصلی آن

راه حل ها و پلتفرم های پورتال سازمانی

به طور کلی یک پورتال سازمانی برای هر بخش از سازمان/ شرکت شما راه حلی دارد. چندین راه حل وجود دارد که می تواند برای سازمان شما استفاده شود. آنها اغلب برای مدیریت فرآیندهای کاری داخلی استفاده می شوند و توانایی ضبط و نمایش تمام داده ها را در یک مکان می دهند. این باعث می شود گردش کار ساده تر و بهینه تر شود.

این پورتال ها دارای سطوح متنوعی از کنترل دسترسی هستند و در نتیجه ایمن هستند. مدیران سازمان/ شرکت به راحتی می توانند سطوح دسترسی یا گروه های خاصی از کارمندان را تنظیم کنند و ایمنی داده ها را کنترل کنند.

پورتال های سازمانی با ویژگی های مشابه و متفاوتی که دارند می توانند به راحتی در سازمان/ شرکت شما ادغام شوند. با این حال اگر می خواهید عملکردهای خاص و یک پورتال سفارشی داشته باشید، بهتر است راه حل پورتال سازمانی /شرکتی خود را توسعه دهید.

البته پلتفرم‌های سازمانی پایه و اساس ساخت راه‌ حل سفارشی خود را با برخی ویژگی‌ها، عملکردها و طراحی پورتال سازمانی ارائه می‌دهند که کاملاً سفارشی‌سازی شده و برای سازمان شما مناسب است. برای این فرآیند بهتر است از شرکت هایی کمک بگیریرد که دارای تیمی از متخصصان و توسعه دهندگان با تجربه هستند و با ساخت این نوع پورتال های سازمانی و راه حل های نرم افزاری برای سازمان‌ها / شرکت‌ها سروکار دارند. علاوه بر این ابزارهای سیستم ساز BPMS نیز به شما این امکان را می دهد که اطلاعات صحیح را بدست آورید و فرآیندهایتان را با دقت بیشتری اندازه گیری کنید.

مطلب مرتبط: سامانه مدیریت سازمان و ۱۳ قابلیت ویژه آن

پورتال شرکتی
پورتال شرکتی

5 پلتفرم برتر برای پورتال های سازمانی

1- پلتفرم پورتال رد هت JBoss

این یک پلتفرم کاربردی سازمانی منبع باز برای ساخت برنامه های جاوا و EE است. این پورتال کاملاً مناسب ایجاد برنامه های کاربردی سفارشی شده و به طور گسترده مقیاس پذیر با عملکرد عالی است. دارای طیف خاصی از ویژگی ها است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- پشتیبانی از پلتفرم جاوا اینترپرایز یا همان Jakarta EE 8

2- فرآیند توسعه را آسان تر می کند.

3- قابلیت استقرار انعطاف پذیر را دارد (امکان انتقال از استقرار سنتی به بستر ابری بدون بازنویسی کد DevOps)

4- قابلیت یکپارچه شدن با اکوسیستم Red Hat

5- قابلیت پشتیبانی Eclipse MicroProfile که اپلیکیشن های سازمانی / شرکتی جاوا را برای معماری میکرو سرویس ها بهینه سازی می کند. توسعه دهندگان می توانند از API های (Application Programming Interface) یا «رابط برنامه‌نویسی اپلیکیشن» Eclipse MicroProfile برای ایجاد برنامه های کاربردی مبتنی بر میکروسرویس استفاده کنند.

6- در این پلتفرم استفاده از منابع قابل تطبیق برای بسیاری از انواع برنامه ها مناسب است.

2- پورتال سازمانی SAP اس ای پی (Systems Applications and Products)

این پورتال سازمانی یک جزء از SAP NetWeaver است. که برنامه SAP NetWeaver مهم‌ترین پلت‌فرم شرکت SAP محسوب می‌شود که توانایی پشتیبانی از تمامی برنامه‌ها و نرم‌افزارهای کاربردی این شرکت و حتی محصولات شرکت‌های دیگر را داراست. این راه حل به دسترسی به منابع داده SAP و غیر SAP، برنامه های سازمانی، پایگاه های داده و سایر خدمات است.

خرید پورتال سازمانی
خرید پورتال سازمانی

معماری پورتال SAP این فرصت را می دهد تا یک پورتال مقیاس پذیر و امن برای سازمان شما ایجاد کنید. در اینجا لیستی از ویژگی های اصلی این پورتال را برای شما عزیزان آورده ایم:

1- کنترل دسترسی مبتنی بر نقش افراد در سازمان / شرکت

2- دسترسی آسان به فرآیندها و اطلاعات سازمانی/ تجاری از طریق نسخه دسکتاپ یا موبایل

3- قابلیت شخصی سازی به این معنی که کاربران به سادگی می توانند پورتال خود را شخصی سازی کنند

4- ایجاد محتوای از پیش تعریف شده و استفاده از سرویس گیرنده UI

5- امکان دسترسی به محتوای تعریف شده و لیست فرآیندهای تعریف شده

6- کاربران به راحتی می توانند در این پورتال برنامه های وب یکپارچه را راه اندازی کنند

3- پلتفرم شیرپوینت (SharePoint)

این پلتفرم مجموعه ای از محصولات و اجزای نرم افزاری مایکروسافت است که شامل برنامه های کاربردی وب برای همکاری، قابلیت ایجاد پورتال های وب، ماژول های بازیابی اطلاعات در اسناد و سیستم های اطلاعاتی است. ویژگی های مهم شیرپوینت شامل موارد زیر است:

1- محتوا و فایل های خاصی که در داخل و خارج از سازمان/ شرکت شما است به اشتراک می گذارد
2- در این پلتفرم مدیریت محتوا با استفاده از ابرداده ها، کتابخانه ها، سوابق و خط مشی ها امکان پذیر است
3- پلتفرمی برای همکاری کاربران بر روی محتوا یا داده های منطبق است
4- قابلیت اشتراک پیام ها در تمامی بخشهای سازمان / شرکت
5- قابلیت دسترسی به اطلاعات در دستگاه‌های Android، iOS و Windows
6- این پلتفرم به ایجاد گردش کار و هشدار برای خودکارسازی فرآیندهای کاری کمک می کند

4- پورتال IBM WebSphere

این پلتفرم یک راه حل نرم افزاری سازمانی/ شرکتی است که برای ساخت و مدیریت پورتال های وب استفاده می شود. همچنین امکان دسترسی به محتوا و برنامه‌ها را فراهم کرده و تجربه شخصی‌سازی شده‌ای را برای کاربران فراهم می‌کند. WebSphere Portal جزء نرم افزار WebSphere است. ویژگی های اصلی این پورتال شامل موارد زیر است:

1- چارچوب تجزیه و تحلیل وب

2- دارای قابلیت شخصی سازی

3- امکان ادغام WebSphere Portal و WCM (مدیریت مشتری مداری سازمانی CRM یا مدل جهانی WCM)

4- قابلیت احراز هویت مرحله به مرحله

5- پورتال مبتنی بر فضای ابری WebCenter

این پلتفرم مدیریت سخت افزار و نرم افزار مبتنی بر ابر را ارائه می دهد و در سازمان ها / شرکت ها قابل استفاده است. این پورتال با کاهش هزینه ها، افزایش چابکی و کاهش پیچیدگی، نوآوری در فناوری اطلاعات و تحول در کسب و کار ارزش افزوده زیادی را برای سازمان ها / شرکت ها به ارمغان می آورد. از ویژگی های اصلی این پلتفرم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1- کاهش هزینه ها
2- مدیریت کلیه فرآیندهای کسب و کار
3- مقیاس پذیری آسان

3 ویژگی اصلی یک پورتال سازمانی

1- امنیت

امنیت به عنوان یک موضوع حیاتی در توسعه سازمان ها و شرکت ها در نظر گرفته می شود زیرا احتمال نقض داده ها بسیار زیاد است. OWASP یا (Open Web Application Security Project در واقع یک پروژه خصوصی است که برای کمک به سازمان ها و ارائه دهندگان نرم افزار و اپلیکیشن ها و برنامه نویسان تحت وب ایجاد شده است تا به کمک آن بتوانند امنیت نرم افزار های خود را بهبود ببخشند) به طور مداوم تعداد قابل توجهی از نگرانی های امنیتی را برای برنامه های وب گزارش می دهد.

همچنین آنها توصیه هایی را درباره نحوه جلوگیری از سرقت داده های شما منتشر می کنند و سطح امنیتی مناسبی را برای برنامه وب شما انتخاب می کنند. دسترسی به داده های سازمان شما باید محدود شود. این دسترسی ایمن می تواند دو سطح داشته باشد: خصوصی یا VPN و گروه خاصی از افراد.

2- دسترسی

اجرای سطوح متنوعی از دسترسی به اطلاعات برای کارکنان مختلف بسیار مهم است. آنها فقط در صورتی می توانند مجوز استفاده از سایر موارد اطلاعاتی را داشته باشند که مربوط به کار آنها باشد. همچنین یک ویژگی خوب ایجاد محدودیت در تعداد ابزارهایی است که می توانند به شبکه دسترسی داشته باشند.

3- قابلیت اطمینان

قابلیت اطمینان بخشی فنی پورتال شما باید کاملاً خوب کار کند. هر گزینه باید بدون خطا یا اشکال کار کند زیرا می تواند بر قابلیت اطمینان کسب و کار شما تأثیر بگذارد. که دو راه برای آن وجود دارد که شامل استراتژی انعکاسی یا مجازی سازی سرور است. استراتژی مجازی سازی سرور به این معنی است که کار چندین سرور روی یک سخت افزار انجام شود.

شرکت طراحی پورتال سازمانی
شرکت طراحی پورتال سازمانی

چگونه نرم افزار سازمانی خود را توسعه دهیم؟

اهداف مورد نظر پورتال سازمانی آینده شما باید به وضوح مشخص شود. قبل از شروع طراحی و ساخت نمونه اولیه باید تمام نکات زیر را در نظر بگیرید. چنین پروژه پیچیده ای تنها می تواند توسط یک شرکت حرفه ای دارای یک تیمی متخصص از مدیران پروژه، تحلیلگران تجاری، توسعه دهندگان و طراحان انجام شود. زیرا برای طراحی یک پورتال سازمانی باید تمام چالش های ممکن را پیش بینی کرد. استفاده از سیستم مدیریت محتوا (CMS) را برای مدیریت محتوای سازمانی (ECM) و مدیریت محتوای وب (WCM) فراموش نکنید.

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد امروزه استفاده از نرم افزارهای تحت وب نیز بسیار رایج است و به افراد اجازه می‌دهد تا عملکردهای مختلفی را انجام دهند. برای مصرف کنندگان این شامل ثبت سفارش، ایجاد لیست علاقه مندی ها و پرس و جو در مورد محصولات یا خدمات است که همه از طریق صفحات وب انجام می شود.

پورتال سازمانی سفارشی

وقتی شما از یک پورتال سازمانی آماده استفاده می کنید یا از مدلهای مبتنی بر پرداخت اشتراک استفاده می کنید شما می توانید آنچه را که نیاز دارید داشته باشید اما ممکن است چیزی که دوست دارید نداشته باشید. به عبارت دیگر پورتالهای سازمانی آماده با تمام ویژگی‌هایی که شما نیاز به داشتن آنها دارید آماده شده‌اند اما فاقد بسیاری از ویژگی‌های مناسب و خوب هستند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اغلب این ویژگی‌های کوچک اضافی هستند که سیستم شما را از سایرین متمایز می‌کنند و آن را واقعاً سازنده می‌سازند.

بنابراین وقتی شما توسعه نرم افزار سفارشی را انتخاب می کنید می توانید هر آنچه را که می خواهید داشته باشید. این بسیار مهم است زیرا بسیاری از سازمان ها /شرکت‌ها به ویژگی‌های خاصی نیاز دارند که برای پیشرفت و تجارت آنها حیاتی است اما در پورتال های سازمانی آماده وجود ندارد.

کارمندان شما باید در مورد آنچه توسعه خواهید داد نظر خود را ارائه دهند. بنابراین لازم است که کارکنان سازمان/شرکت خود را مشتریان خود در نظر بگیرید در نهایت آنها کاربران نهایی شما هستند. شما برای آنها محصولی می سازید تا گردش کار خود را بهینه سازی، ارتقا، به روز رسانی و نوآوری کنید. این به نفع شماست که کار آنها را آسان کنید. با این حال اکثر نرم افزارهای سازمانی دارای اشکالات زیادی هستند.

یکی از دلایل آن این است که سازمان ها / شرکت های بزرگ اغلب قدیمی هستند و نرم‌افزارهای آنها در طول سال‌ها به‌روزرسانی نمی‌شود. در نتیجه خلاص شدن از شر این نرم افزارها یا جایگزینی آنها سخت‌تر خواهد بود. نرم افزار شما چه یک چت گروهی باشد یا یک سیستم ردیابی کارمندان راه حل نرم افزاری شرکت شما باید برای استفاده آسان باشد. از جمله نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که طراحی پورتال سازمانی شما باید بصری باشد. همچنین معماری آن باید برای توسعه دهندگان ساده و آسان باشد.

قیمت پورتال سازمانی
قیمت پورتال سازمانی

پورتال سازمانی سفارشی چقدر برای شما هزینه دارد؟

همانطور که قبلا ذکر کردیم نرم افزار سازمانی محصولی بسیار پیچیده است که قرار است صدها نفر از آن استفاده کنند. ولی قیمت آن برای هر پورتال با طیف گسترده ای از ویژگی ها شروع می شود. این سامانه قرار است که سال‌ها به شما خدمت کند، هزینه‌های شما را به حداقل برساند و فرآیندهای سازمان / شرکت شما را بهینه کند.

همچنین این سامانه باید زمان ارتباط شما را کاهش دهد و بسیاری مزایای دیگر. هر سازمان / کسب‌وکار متوسط ​​و بزرگ دارای نوعی سیستم (ERP ( Enterprise resource planning یا همان سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمان است. بنابراین سازمان/ شرکت شما مستثنی نیست. در آینده شما به حدی رشد خواهید کرد که بدون داشتن نوعی پورتال اطلاعاتی سازمانی امکان فعالیت کارآمد برایتان وجود نخواهد داشت.

توصیه ما به شما این است که از ابتدا نرم افزار مناسبی داشته باشید. همچنین توصیه می کنیم که به شرکت هایی مراجعه کنید که دارای یک تیم قوی متشکل از تحلیلگران کسب و کار، مدیران تعامل با مشتری و همچنین مهندسان ارشد نرم افزار است. به این ترتیب یک قیمت دقیق برای طراحی و توسعه پورتال سازمانی به شما ارائه می دهند که نشان می دهد پروژه شما چقدر هزینه دارد. نادین سافت یکی از شرکت های پیشرو در طراحی انواع پورتال سازمانی سفارشی متناسب با نیاز سازمان ها / شرکت ها است.

ما اینجا در نادین سافت با یک تیم قوی و حرفه ای متشکل از تحلیلگران کسب و کار، مدیران تعامل با مشتری و همچنین مهندسان ارشد نرم افزار بر فرآیند تخمین قیمت تاکید می کنیم تا اطمینان حاصل کنید که هر ویژگی مورد نظر شما برای طراحی و تولید پورتال سازمانی قبل از مرحله توافق همکاری با ما مشخص شده است. توسعه دهندگان پیشرو ما یک تخمین تقریبی از توسعه پورتال سازمانی شما تهیه می کنند و به این ترتیب همه چیز برای شما شفاف و روشن خواهد بود.

طراحی پورتال
طراحی پورتال

توسعه (MVP) Minimum Viable Product یا محصول حداقلی قابل توسعه

MVP به محصولی گفته می‌شود که در مقابل ریسک تولید ضریب بازگشت سرمایه بالایی دارد. MVP در واقع چرخه‌ای شامل ایده پردازی، تولید پروتوتایپ، پرزنتیشن، جمع‌آوری اطلاعات و تحلیل است. این پروسه تا زمانی که منجر به تولید محصولی شود که مطلوب بازار بوده و یا به دستیابی به این تلقی که محصول امکان توسعه ندارد ادامه می‌یابد.

به شدت توصیه می کنیم که ابتدا MVP پورتال سازمانی خود را توسعه دهید. سپس شما باید آن را آزمایش کنید. همچنین لازم است که بعد از آزمایش محصول خود را در سریع‌ترین زمان ممکن منتشر کنید تا بازخورد کاربران را دریافت نمائید و سپس توسعه را مطابق با نیازهای سازمان/شرکت، کارمندان و کاربران خود به صورت نهایی تنظیم کنید.

به این ترتیب کارمندان شما دقیقاً آنچه را که نیاز دارند به دست خواهند آورد. همچنین یکی از دلایلی است که توسعه سفارشی پورتال سازمانی گزینه بسیار ارجح تری است این است که شما هر ویژگی که نیاز دارید می توانید داشته باشید زیرا هیچ محدودیتی برایتان وجود ندارد. وقتی شما با یک گزینه آماده پیش می روید انجام این به روز رسانی ها برایتان سخت تر است.

توسعه MVP به عنوان یک مدل راه اندازی برای جمع آوری بازخورد است. اشتباهاتی که امکان وقوع آنها وجود دارد را یاد خواهید گرفت. توجه داشته باشید که بدون دانستن اینکه چه چیزی موثر است و چه چیزی مفید نیست، ساختن پورتالی با ارزش واقعی و پایدار غیرقابل تصور است. بنابراین MVP نشان می‌دهد که چه چیزی واقعاً کار می‌کند و در چه زمینه‌هایی می‌توانید آنها را بهبود بخشیده و استفاده کنید. پس از انتشار MVP به لطف بازخورد واقعی کاربران در دسترس امکان اضافه کردن ویژگیهای موردنظر شما و همچنین سفارشی سازی و توسعه پورتال سازمانی به راحتی وجود خواهد داشت.

علاوه بر مواردی که در قسمت بالا ذکر شد استفاده از ابزارهای هوش تجاری هم به منظور طراحی داشبوردهای هوش تجاری، استقرار داشبوردهای هوش تجاری و راه اندازی داشبوردهای هوش تجاری سازمانی بسیار مفید خواهد بود.

مطلب مرتبط: فرآیندهای درون سازمانی و ۵ راه کار برای افزایش بهره وری سازمان شما

طراحی پورتال های سازمانی
طراحی پورتال های سازمانی

چرا نادین سافت؟

نادین سافت به عنوان یک شرکت پیشرو در طراحی، توسعه و سفارشی سازی پورتال سازمانی برای سازمان ها، شرکت ها و تمامی کسب و کارها است. امروزه شرکت های طراحی پورتال سازمانی زیادی وجود دارند. اما ما دلایل زیادی برای انتخاب نادین سافت داریم:

1- تیم متخصصان ما رویکردی فردی برای هر پروژه ارائه می دهند.

2- ما خدمات با کیفیت بالا و ارتباط مستمر ارائه می دهیم و مشتریان خود را در مورد هر مرحله جدید در توسعه راه حل های آنها مطلع می کنیم.

3- ما می دانیم که چگونه یک نرم افزار جدید را بدون مشکل و خطا در فرآیندهای کاری موجود ادغام کنیم.

4- اولویت اصلی ما امنیت بالای فرآیندهای تجاری و پاسخگویی به تمام خواسته های مشتریان است.

5- ما مدیریت هر مرحله از توسعه را ارائه می دهیم و به نیازهای مشتریان توجه زیادی می کنیم.

6- ساختن نرم افزاری که بتواند به راحتی در کسب و کار شما ادغام شود و در آینده مشکلی ایجاد نکند بسیار مهم است و ما به عنوان یک تیم مجرب می دانیم که چگونه آن را به طور دقیق و متناسب با شما و اهداف سازمانی و تجاری شما انجام دهیم.

بررسی های ما نشان می دهد که نرم افزارهای سازمانی آماده دارای مشکلات زیادی هستند. حتی بهترین آنها مانند Oracle و SAP به شدت مورد انتقاد قرار می‌گیرند. یک گزینه بسیار بهتر این است که نرم افزار پورتال سازمانی سفارشی خود را توسعه دهید که دقیقاً نیازهای شما را برآورده کند و دقیقاً آنچه را که لازم است ارائه دهد. ما می توانیم آن را برای شما انجام دهیم.

معرفی تعدادی از محصولات پورتال سازمانی نادین سافت

1- سامانه اثر

سامانه اثر با هدف جمع آوری و یکپارچه‌سازی اطلاعات سینما، تلویزیون و هنرمندان ایران برای استفاده در فرآیندهای سازمانی و همچنین درگاهی به منظور نمایش برخی اطلاعات به عموم مردم ایجاد شده است. نادین سافت با تحلیل نیاز سازمان سفارش دهنده اقدام به طراحی راهکاری سفارشی و خاص مجموعه کرد تا پاسخی به تمام نیازها در این موضوع باشد.

سامانه اثر
سامانه اثر

2- سامانه ناظر (پورتال مدیریت فرآیندهای درون سازمانی)

این سامانه براساس تحلیل نیاز سازمان سفارش دهنده در راستای ایجاد سهولت و حذف مراحل بسیار و صرفه جویی در زمان، طراحی و پیاده سازی شد. سیستمی شدن یک فرآیند در سازمان موجب کاهش خطای انسانی و افزایش بهره‌وری می‌شود. سامانه ناظر با توجه به مراحل گردشکار و شبیه سازی جامع نیازمندی‌ها توانسته جایگزین قدرتمند برای فرآیندهای سخت و زمان بر گذشته باشد.

سامانه ناظر
سامانه ناظر

3- سامانه پارس (اتوماسیون و خدمات مشتریان)

سامانه پارس با هدف ساماندهی خدمات پس از فروش محصولات و باشگاه مشتریان شرکت سفارش دهنده تولید شد. خدمات یک فرآیند چند بخشی است. در یک سو به مشتریان باید بهترین سرویس ارائه شود؛ از سوی دیگر ارائه دهنده خدمت باید بدون دشواری خدمت خود را ارائه دهد و با اطمینان و آسانی هزینه را دریافت کند. در طرف دیگر مدیریت خدمات است که باید بدون دغدغه پشتیبان روند خمات مابین مشتری و ارائه دهنده خدمت باشد. سامانه پارس تمامی این نیازها را به راحتی برای این مجموعه برطرف کرده است.

سامانه پارس
سامانه پارس
طراحی سایت پورتال
طراحی سایت پورتال

جمع بندی

پورتال سازمانی شما شامل کلیه عملیات های داخلی و مکانیسم های ارتباطی در سازمان/ شرکت یا یک بخش می باشد. با نرم افزار پورتال سازمانی خودتان یک اکوسیستم بسته ایجاد کنید تا از عملیات ها و فرآیندهای شما محافظت کند، بخش های مختلف مانند: حسابداری و پیگیری سفارشات مشتریان را پیگیری کنید و عملکرد کارکنان خود را به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته نظارت کنید.

اگر می خواهید یک پورتال سازمانی شخصی سازی کنید قطعا باید به شرکتی مراجعه نمائید که دارای تیمی از متخصصان مجرب است که به راحتی بتوانند یک پورتال مناسب برای سازمان/ شرکت شما ایجاد کنند و به راحتی آن را در فرآیندهای کاریتان ادغام کنند. با ما تماس بگیرید تا در مورد گزینه های احتمالی صحبت کنیم. تا آن زمان به این فکر کنید که چه فرآیندهایی در سازمان / کسب و کار شما می توانند و باید بهینه شود، چقدر مایلید هزینه کنید و در چه زمانی نیاز دارید که پورتال سازمانی خود را سفارشی سازی کنید.

در مورد پورتال سازمانی بیشتر بدانید:

پورتال سازمانی

بهترین نرم افزار پورتال سازمانی

درباره CMS بیشتر بدانید

طراحی و بهبود فرآیندهای سازمانی و ۷ مزیت کلیدی آن

فرآیند سازمانی و ۹ ویژگی منحصر بفرد آن

طراحی وب سایت سازمانی و ۹ مزیت آن

سوالات متداول شما

1- طراحی و توسعه یک پورتال سازمانی سفارشی چقدر زمان می برد؟

مدت زمان توسعه و ادغام آن بستگی به عملکردها و مشخصاتی دارد که پورتال شما برای سازمان / شرکت شما نیاز دارد.

2- آیا سفارشی سازی یک پورتال سازمانی گران است؟
توسعه یک پورتال سازمانی سفارشی به کار کل یک تیم متخصص نیاز دارد که با توجه به نیاز پورتال سازمانی شما متفاوت خواهد بود.

3- چه نوعی از پورتال سازمانی برای سازمان/ شرکت شما بهترین انتخاب خواهد بود؟

انواع مختلفی از پورتال های سازمانی وجود دارد. انتخاب آن بستگی به اطلاعات، برنامه های کاربردی و حوزه تخصصی و کاری سازمان / شرکت شما دارد. برای انتخاب نوع پورتال سازمانی خود با ما تماس بگیرید تا الزامات و مشخصات حوزه کسب و کار و به ویژه سازمان / شرکت خود را تعریف کنید.

منبع

https://www.altamira.ai/blog/enterprise-software

مقالات پیشنهادی